EL: Budućnost rasturena sa 38 razlike!

Debakl Budućnosti u Istanbulu, Efes slavio sa 38 razlike! Košarkaši Budućnosti doživeli su ubedljiv poraz u 13. kolu Evrolige. Na gostovanju Anadolu Efesu u Istanbulu poraženi su sa 106:68 (29:20, 20:21, 32:12, 25:15).  Ubedljiv poraz Budućnosti: Efes brojao do 106! Regionalni šampion vraća se iz Istanbula sa "minusom" od 38 poena.  Novi težak poraz Podgoričana u Evroligi. . .

Košarka 18.12.2018 | 20:25
Izabranici trenera Aleksandra Džikića su tako zabeležili deseti poraz u elitnom takmičenju, dok je Efesu ovo bila deveta pobeda.

Od samog početka bilo je jasno da će Efes diktorati ritam igre. Prvu četvrtinu, turski tim je dobio rezultatom 29:20, dok su na odmor otišili sa osam poena prednosti, 49:41.

Ako se može reći da su Podgoričani prilično dobro parirali domaćini u prvom poluvremenu, u nastavku, sve je bilo u znaku Efesa.

Turski tim je treću četvrtinu dobio sa dvadeset poena razlike. Budućnost je sredinom treće četvrtine bila na minus šest kada je Alen Omić smanjio na 59:53, ali Podgoričani u poslednjih četiri i po minuta nisu uspeli da postignu na poen, tako da je tu sve bilo završeno, jer je Efes na kraju treće deonice vodio sa 81:53.

Ni u poslednjoj četvrtini nije bilo drugačije, Efes je čak i povećao prednost tako da je na kraju zasluženo slavio.

U redovima pobedničke ekipe, naš Vasilije Micić je za nešto manje od 24 minuta na parketu postigao sedam poena uz tri skoka i pet asistencija. Najefikasniji u Efesu bio je Rodrig Bobua sa 22 poena, Brok Motum je postigao 17, Krunoslav Simon 15, a Adrijen Morman 13 poena.

Kod Budućnosti, Amerikanac Erl Klark je postigao 21 poen, Koti Klark se zaustavio sa 12, a Edvin Džekson na 11 poena.

U narednom kolu, koje se igra 20. decembra, Efes će gostivati u Moskvi protiv CSKA, dok Budućnost dočekuje Fenerbahče.

Još jednu nedelju "duplog" evroligaškog programa košarkaši Budućnosti počeli su neuspešno.

Na gostovanju u "Sinan Erdem" dvorani, ekipa Aleksandra Džikića gubila je dostižnom razlikom do poluvremena, a potom je tim Ergina Atamana odigrao furioznu treću četvrtinu i rešio pitanje pobednika.

Efes - Budućnost 106:68 (29:20, 20:21, 32:12, 25:15)

Srpski plejmejker Vasilje Micić dobio je uoči utakmice priznanje za najboljeg igrača Evrolige u novembru, a njegov tim se do kraja večeri učvrstio na visokoj, četvrtoj poziciji tabele.

Pogotkom Alena Omića, centra Podgoričana, gosti su i u 25. minutu zaostajali pristojnih šest poena "minusa" (59:53), ali su usledili poeni Rodriga Boboe i Adrijana Moermana, kojim je Efes krenuo u odlučujuću seriju, a Budućnost je naredni pogodak postigla tek u četvrtoj deonici.

Efes je tada vodio prevelikih 81:53, posle serije 22:0!

Najefikasniji među domaćima bili su Boboa sa 22 poena, Brok Motum sa 17 i Krunoslav Simon sa 15 poena. Micić je završio meč sa sedam poena (bez promašaja iz igre) i pet asistencija, uz tri skoka.

U redovima crnogorskog tima najefikasniji je bio krilni centar Erl Klark, sa 21 poenom. Osim njega, dvocifreni su bili Koti Klark (12) i Edvin Džekson (11).

Budućnost ni u ovoj utakmici, dva dana pred meč protiv Fenera, nije mogla da računa na Nikolu Ivanovića...

Svaka čast Budućnosti na tri lepa skalpa kod kuće u ovogodišnjoj Evroligi - prethodna dva u poslednjih mesec dana, protiv Barselone i CSKA - ali Podgoričani kada napuste svoju Moraču nisu isti tim. Jednostavno, to nije nivo potreban za borbu na ravnoj nozi sa evropskom košarkaškom elitom. Uvideli smo to i večeras u Istanbulu, gde ih je Anadolu Efes deklasirao sa 38 razlike - 106:68.

Najteži poraz u sezoni regionalnog šampiona, iliti pravi pravcati brodolom.

Od starta utakmice bili su u minusu izabranici Aleksandra Džikića, međutim u nekoliko navrata uspevali su priđu na četiri, pet ili šest razlike i daju notu zanimljivosti ovom susretu. Sve to trajalo je samo prvih 20 i kusur minuta. Gosti su najbliži bili Efesu na 3,27 pred odlazak na odmor, kada je Erl Klark pogodio oba slobodna bacanja. Tada je na semafioru stajalo 38:34.

Kako je meč odmicao turski tim postajao je sve sigurniji, pronalazio laka rešenja u napadu i stezao u odbrani. Ponovo su domaći otišli na plus 10, da bi utakmicu definitivno prelomili u poslednjih pet i po minuta treće deonice. Tih 5,28 minuta verovatno su najgore izdanje Podgoričana u celoj sezoni. Sve do kraja treće četvrtine Budućnost nije uspela ni koš da postigne, pa je Efes napravio seriju 22:0 i sa 59:53 otišao na nedostižnih 81:53!

Totalno demoralisani gosti više nisu imali šta da traže na parketu. Trebalo je spasavati živu glavu i obraz kluba pre svega. Koliko su u tome uspeli procenite sami. U svakom slučaju, na kraju - 106:68.

Efes je predvodio Rodrig Buboa sa 22 poena. Pratili su ga Brok Motum sa 17, Kruno Simon sa 15, Moerman sa 13... Prelaznu ocenu kod gostiju zaslužio je samo Erl Klark koji je ubacio 21 poen. Dvocifreni su bili još Koti Klark (12) i Edvin Džekson (11).

Turke vrlo dobro služio šut. Za dva su imali preko 60 odsto, za tri preko 50. S druge strane Crnogorci ubacili samo sedam trojki iz 21 pokušaja...

EFES: Larkin 2, Bubua 22, Balbaj 2, Birsen 4, Motum 17, Morman 13, Tunčer, Plais 8, Micić 7, Anderson 8, Danston 8, Simon 15.

BUDUĆNOST: Džekson 11, Su. Šehović 7, E. Klark 21, Barović, K. Klark 12, Se. Šehović 2, Starovlah, Gordić 2, Z. Nikolić, Omić 2, Popović 9, D. Nikolić 2.

Bajern - Real 20.00

Tabela: Fenerbahče 11-1, Real 10-2, CSKA 10-2, Efes 9-4, Olimpijakos 7-5, Panatinaikos 6-6, Armani 6-6, Bajern 6-6, Barselona 6-6, Žalgiris 5-7, Baskonija 5-7, Gran Kanarija 5-7, Himki 4-8, Makabi 3-9, Budućnost 3-10 Darušafaka 1-11.

Izvor: mondo.rs/B92/mozzartsport