ХОЛ: Ајакс бројао до осам, Тадић наставио серију!

Хет-трик Блинда и Зијеха! Копљаници немилосрдни против фењераша. . . !

Фудбал 17.12.2018 | 08:45
Ајакс је незаустављив. И немилосрдан. На крилима фантастичног меча против Бајерна у Лиги шампиона и оног спектакуларног ремија (3:3), Копљаници су уништили слабашни Де Графшап (7:0), вративши се на минус два у односу на лидера ПСВ из Ајндховена. Најплоднији српски репрезентативац Душан Тадић игра сезону живота и ту више нема никакве сумње. Сјајни креативац наставио је серију голова (шести на претходних пет утакмица), погодио је за 1:0 у 18. минуту, а после тога Ајакс је немилице газио фењераша.

Тренер Ајакса Ерик тен Хаг извукао је Србина из игре у 59. минуту, када је већ све било решено, како би га одморио за преостала два сусрета у 2018. И тај потез потврђује колико заправо Тадић значи за овај млади тим Копљаника.

Поред резултата није потребан никакв други доказ доминације домаћина. Можда само један врло занимљив податак - у првом полувремену Матијс де Лигт, штопер Ајакса, имао је чак седам контаката са лоптом у шеснаестерцу ривала, више од било ког играча Де Грфшапа, али више и од свих својих саиграча?!

Бројке нашег Душана Тадића заиста су имресивне (18 голова и 11 асистенција од старта сезоне; укупно у Ередивизији 52 поготка и 63 додавања која су претходила голу) међутим данас улога јунака припада Хакиму Зијеху. Мароканац који ове године, чини се, у потпуности сазрева као класан крилни везиста, три пута је погађао мрежу гостију и асистирао Тадићу за први гол. У стрелце су се још уписали бек Мазрауи и три чак пута Дејли Блинд?! чији је други погодак и најлепши на утакмици.

Утисак је, да су хтели, домаћи су могли и до двоцифреног броја голова.

Али шта је посебно занимљиво? Тен Хагова чета као да је темпирала број голова. Са ових осам Ајакс је сустигао ПСВ и сада водећи тандем има идентичну гол разлику: 57:7! Како се у Холандији на крају гледа гол разлика (у случају истог броја голова), врло могуће да ових 8:0 може да има кључну улогу у борби за титулу...