HOL: Ajaks brojao do osam, Tadić nastavio seriju!

Het-trik Blinda i Zijeha! Kopljanici nemilosrdni protiv fenjeraša. . . !

Fudbal 17.12.2018 | 08:45
Ajaks je nezaustavljiv. I nemilosrdan. Na krilima fantastičnog meča protiv Bajerna u Ligi šampiona i onog spektakularnog remija (3:3), Kopljanici su uništili slabašni De Grafšap (7:0), vrativši se na minus dva u odnosu na lidera PSV iz Ajndhovena. Najplodniji srpski reprezentativac Dušan Tadić igra sezonu života i tu više nema nikakve sumnje. Sjajni kreativac nastavio je seriju golova (šesti na prethodnih pet utakmica), pogodio je za 1:0 u 18. minutu, a posle toga Ajaks je nemilice gazio fenjeraša.

Trener Ajaksa Erik ten Hag izvukao je Srbina iz igre u 59. minutu, kada je već sve bilo rešeno, kako bi ga odmorio za preostala dva susreta u 2018. I taj potez potvrđuje koliko zapravo Tadić znači za ovaj mladi tim Kopljanika.

Pored rezultata nije potreban nikakv drugi dokaz dominacije domaćina. Možda samo jedan vrlo zanimljiv podatak - u prvom poluvremenu Matijs de Ligt, štoper Ajaksa, imao je čak sedam kontakata sa loptom u šesnaestercu rivala, više od bilo kog igrača De Grfšapa, ali više i od svih svojih saigrača?!

Brojke našeg Dušana Tadića zaista su imresivne (18 golova i 11 asistencija od starta sezone; ukupno u Erediviziji 52 pogotka i 63 dodavanja koja su prethodila golu) međutim danas uloga junaka pripada Hakimu Zijehu. Marokanac koji ove godine, čini se, u potpunosti sazreva kao klasan krilni vezista, tri puta je pogađao mrežu gostiju i asistirao Tadiću za prvi gol. U strelce su se još upisali bek Mazraui i tri čak puta Dejli Blind?! čiji je drugi pogodak i najlepši na utakmici.

Utisak je, da su hteli, domaći su mogli i do dvocifrenog broja golova.

Ali šta je posebno zanimljivo? Ten Hagova četa kao da je tempirala broj golova. Sa ovih osam Ajaks je sustigao PSV i sada vodeći tandem ima identičnu gol razliku: 57:7! Kako se u Holandiji na kraju gleda gol razlika (u slučaju istog broja golova), vrlo moguće da ovih 8:0 može da ima ključnu ulogu u borbi za titulu...