ХОЛ: ПСВ – неподношљива лакоћа тријумфа!

Филипсовци лако славили против Хераклеса – 4:0.

Фудбал 16.12.2018 | 12:00
ПСВ се вратио на победнички пут. Осокољени добрим издањем у Милану против Интера Филипсовци су стигли до још једног тријумфа. Рутински, чак бисмо могли да кажемо и неподношљиво лако, лидер Ередивизије је слмоио отпор Хераклеса – 4:0.

Били су изабраници Марка Ван Бомела под пиртиском морања, највише због чињенице да су у прошлом колу поражени од Фајенорда. Пут до тријумфа им је био отоврен после првог полувремена.

ПСВ је лако стварао шансе и још лакше стигао до два гола предности. Већ после 12. минута Бергвијин је лако прошао кроз одбрану домаћина и донео вођство фаворизованом ПСВ-у.

Још лакше је ПСВ дуплирао предност. У гужви после прекида најбоље се снашао Шваб и главом дуплирао предност гостију.

Све после тога је било отаљавање посла. Имао је и домаћин своје прилике, али је тачку на заслужени тријумф лидера  ставио Думфрије. Истина, ПСВ је подебљао тријумф у судијској надокнади

ХОЛАНДИЈА 1 - 16. коло