HOL: PSV – nepodnošljiva lakoća trijumfa!

Filipsovci lako slavili protiv Heraklesa – 4:0.

Fudbal 16.12.2018 | 12:00
PSV se vratio na pobednički put. Osokoljeni dobrim izdanjem u Milanu protiv Intera Filipsovci su stigli do još jednog trijumfa. Rutinski, čak bismo mogli da kažemo i nepodnošljivo lako, lider Eredivizije je slmoio otpor Heraklesa – 4:0.

Bili su izabranici Marka Van Bomela pod pirtiskom moranja, najviše zbog činjenice da su u prošlom kolu poraženi od Fajenorda. Put do trijumfa im je bio otovren posle prvog poluvremena.

PSV je lako stvarao šanse i još lakše stigao do dva gola prednosti. Već posle 12. minuta Bergvijin je lako prošao kroz odbranu domaćina i doneo vođstvo favorizovanom PSV-u.

Još lakše je PSV duplirao prednost. U gužvi posle prekida najbolje se snašao Švab i glavom duplirao prednost gostiju.

Sve posle toga je bilo otaljavanje posla. Imao je i domaćin svoje prilike, ali je tačku na zasluženi trijumf lidera  stavio Dumfrije. Istina, PSV je podebljao trijumf u sudijskoj nadoknadi

HOLANDIJA 1 - 16. kolo