АБА: Цедевита распродаје, али и побјеђује!

Морнар крајем треће четвртине имао 16 поена предности, али је ипак доживео пораз пред својим навијачима.  Пулен спавао, па се пробудио и разбио Морнар! Американац постигао само два поена у првом полувремену, а онда додао још 28 у наставку меча у Бару.

Кошарка 16.12.2018 | 12:15
Цедевита је преживела гостовања код Морнара у Бару. После велике борбе и преокрета, хрватски шампион славио је са 103:102 у утакмици 11. кола Јадранске лиге.

То је Цедевити била седма победа у регионалном такмичењу, а Морнар је уписао већ осми пораз.

Јунак победе гостију био је Џејкоб Пулен који је утакмицу завршио са 30 поенам, Андрија Стипановић додао је 18, а Елџин Кук још 17 поена. Антабија Волер је са 28 поена предводио Морнар, а Страхиња Мићовић постигао је 22.

Пулен је имао прво полувреме за заборав, јер је постигао само два поена у том периоду. А онда се разгоропадио у наставку утакмице, мада ни то није спречило Морнар да средином треће четвртине дође до двоцифрене предности (72:62).

Антабија Волер, Страхиња Мићовић и Немања Врањеш били су најзаслужнији за то што је Морнар у највећем делу контролисао утакмицу. Све до средине последње деонице деловало је да ће Морнар успети да одбије све нападе гостију из Загреба.

Ипак, мало по мало, Цедевита се вратила у меч, а у редове Морнара увукла се нервоза. Прво је Антабија Волер погодио тројку за вођство  од 99:97 на 42 секунде пре краја, али је онда Пуле вратио истом мером, па погодио једно од два слобода бацања и трасирао Цедевити пут ка победи.

После две утакмице АБА лиге без Витора Бенитеа, Цедевита се пре неколико дана одрекла и Џејмса Бела, али је остатак екипе на гостовању у Бару надокнадио његових 15 поена, колико је у просеку износио учинак америчког крилног играча.

Морнар је у 28. минуту водио 78:62 и 81:65, господарио тереном, али је упркос томе доживео шести пораз у последњих седам кола, док је Загрепчанима - које би ускоро могао да напусти још један Американац, Елџин Кук - ово пета узастопна победа!

После драме у финишу, Морнар - Цедевита 102:103 (27:25, 26:19, 33:34, 16:25)!

Барани ће са скором 3-8 остати на дну табеле, а Цедевита са 7-4 међу прва четири, али са магловитом перспективом за други део такмичења.

Човек одлуке био је Џејкоб Пулен, који је након поменутих "минус 16", за само два минута убацио 10 од својих 30 поена.

Тиме је донео Загрепчанима прикључак пред четврту четвртину (86:78), а 35 секунди пре краја убацио је и тројку за вођство - 99:100.

Пулен је после промашене тројке Немање Врањеша искористио једно од два слободна бацања (99:101), након чега су Загрепчани одиграли сјајну одбрану на најбољем стрелцу Морнара Антабији Волеру (28 поена, тројке 8/12) и приморали га да дода Ландингу Санеу, који далеко од своје комфорне зоне, на шест метара од коша, није имао велике изгледе да погоди и изједначи резултат.

Џастин Кобс је са два бацања "оверио" победу Цедевите, а Волер у последњем секунду постигао безначајну тројку.

Гости су направили преокрет серијом од 0:10 (90:91 у 36. минуту), искористивши то што је играче Морнара престао да служи шут. Они су у првих 30 минута убацили 14 тројки из 29 покушаја, а потом промашили девет заредом и завршили са 16/41 у за њих кључном елементу игре.

Волер је 41 секунд пре краја постигао дуго очекивани погодак ван линије 6,75 метара (99:97), али га је Пулен "поклопио" само шест секунди касније.

Амерички бек, који се ове јесени вратио у табор "сокића" после нешто више од две године, на полувремену утакмице је имао само два поена, па у трећој деоници испоручио 19 и повео свој тим ка импресивној победи.

Домаћин је остварио велику премоћ у офанзивном скоку (18:6), за 40 минута изгубио само четири лопте, добро изводио слободна бацања (22/27) и све то није било довољно...

МОРНАР: Волер 28 (тројке 8/12, 3ас, 3укр), Мићовић 22 (7ск), Врањеш 16 (6ск, 5ас), Ребић 13 (4ас, 2укр), Сане 9, Дреновац 7 (4ск), Луковић 4 (6ск, 2блк), Вујошевић 2, Павић 1, Мијовић.

ЦЕДЕВИТА: Пулен 30 (шут за два 4/7, тројке 4/8, бацања 10/11), Стипановић 18 (4ск, 4ас, 3изг), Кук 17 (4ск), Кобс 14 (6ск, 5ас), Крушлин 8 (тројке 2/3, 7ск, 5ас, 4изг), Бошњак 8 (тројке 2/2), Катић 5 (4ск, 2ас, 2укр), Мустапић 3, Бајо, Жганец.

Извор: мондо.рс/моззартспорт