ТУР: Башакшехир ''убија'' како игра! Вишћа доминира!

Вишћа за +7, Касимпаши не помажу ни два пенала! Башакшехир сигуран на гостовању у Анкари!

Фудбал 10.12.2018 | 21:10
Прошлонедељни кикс против Сиваса заборављен је у редовима Башакшехира, који се тријумфално вратио вечерас из Анкаре.

Лидер турског шампионата савладао је минимлано екипу Анкарагучуа са 1:0, а за погодак одлуке побринуо се Един Вишћа већ у осмом минуту. Био је то детаљ који је поприлично закључао ову утакмицу јер домаћин једва да је запретио изразито квалитетнијем ривалу за 90 минута.

Гости су с друге стране пропустили неколико одличних шанси да победу учине убедљивијом, а исказао се и голман Анкарагучуа Алтај Бајиндир.

Српски интернационалац Милош Јојић седео је на клупи за резерве Башакшехира и није улазио у игру.

Много више драме виђено је у другом мечу данашњег програма, а дављеник Кајзери направио је велико изненађење победом над Касимпашом од 3:0 у гостима. Другопласирани тим и главни пратилац Башакшехира је демолиран пред својом публиком и то након што је промашио чак два ударца са беле тачке.

Најбољи стрелац домаћих Мбаје Дијањ промашио је први у 37. код вођства гостију од 0:1, док је ЕгипћанинТрезеге промашио други у 69. минуту пре него што је Кајзери са још два поготка дотукао домаћине.

Пораз Касимпаше оставио је Башакшехир на великих седам бодова предности.

ТУРСКА 1 - 15. коло