TUR: Bašakšehir ''ubija'' kako igra! Višća dominira!

Višća za +7, Kasimpaši ne pomažu ni dva penala! Bašakšehir siguran na gostovanju u Ankari!

Fudbal 10.12.2018 | 21:10
Prošlonedeljni kiks protiv Sivasa zaboravljen je u redovima Bašakšehira, koji se trijumfalno vratio večeras iz Ankare.

Lider turskog šampionata savladao je minimlano ekipu Ankaragučua sa 1:0, a za pogodak odluke pobrinuo se Edin Višća već u osmom minutu. Bio je to detalj koji je poprilično zaključao ovu utakmicu jer domaćin jedva da je zapretio izrazito kvalitetnijem rivalu za 90 minuta.

Gosti su s druge strane propustili nekoliko odličnih šansi da pobedu učine ubedljivijom, a iskazao se i golman Ankaragučua Altaj Bajindir.

Srpski internacionalac Miloš Jojić sedeo je na klupi za rezerve Bašakšehira i nije ulazio u igru.

Mnogo više drame viđeno je u drugom meču današnjeg programa, a davljenik Kajzeri napravio je veliko iznenađenje pobedom nad Kasimpašom od 3:0 u gostima. Drugoplasirani tim i glavni pratilac Bašakšehira je demoliran pred svojom publikom i to nakon što je promašio čak dva udarca sa bele tačke.

Najbolji strelac domaćih Mbaje Dijanj promašio je prvi u 37. kod vođstva gostiju od 0:1, dok je EgipćaninTrezege promašio drugi u 69. minutu pre nego što je Kajzeri sa još dva pogotka dotukao domaćine.

Poraz Kasimpaše ostavio je Bašakšehir na velikih sedam bodova prednosti.

TURSKA 1 - 15. kolo