ВК Партизан: Имамо папире, базен је наш!
Представници Ватерполо клуба Партизан још једном апеловали да до коначне пресуде суда око власништва над објектом на Бањици буду остављени да раде. Предочено и како је изграђен Спортски центар.
Остали спортови 10.12.2018 | 20:30
Ово су данас предочили представници ВК Партизан, показавши документацију која датира од пре четири деценије, према којој су ове две општине имале писани договор (уговор), а цео посао је водио Фонд за нехијинско насеље. Општина Савски венац финансирала је изградњу базена на Бањици, који су први и направљени, а Општина Вождовац дворану.
Потом је уговором Ватерполо клубу Партизан дато на трајно коришћење и управљање базенима све до данас, када су на основу појединих одлука градских власти Општини Вождовац дата управљачка права над Спортским центром Бањица о чему се сада споре две стране.
Та документација је одговор на тврдње челника Општине Вождовац да "Партизан никада није био власник базена", као и "Општина Савски венац нема везе са овим објектом" и да је тих 70-их гдина све учињено "на усменој, буразерској основи".
На данашњој конференцији за новинаре ВК Партизан један од говорника је био Радован Вујановић, некадашњи функционер Општине Савски венац и један од директних учесника у изградњи Спортског центра и потом давања тог објекта Партизану на управљање.
"Прочитао сам у новинама да хоће да руше Партизан и заинтересовао сам се за случај и изненадио сам се кад сам видео шта се све прича. Општина Савски венац је била финансијер изградње базена на Бањици. Ми смо помогли Општини Вождовац тада", рекао је Вујановић.
Али, сви ти папири, документација, компликовани правни термини, који јесу проблем и о чему тек треба да одлучује суд ("још чекамо да видимо који је суд надлежан, а судски спорт биће дуг" - Александар Шоштар), бацају у сенку оно што јесте суштински битно - а то је спорт, ватерполо, база српске репрезентације, успеси и преживљавање у тешким економским условима.
Партизан годинама тавори у финансијском смислу, годинама остаје без најбољих играча, без целих тимова... Јер, новца нема. ВК Партизан је на буџету Града Београда, али у Граду има статус "пасторчета". Бар се тако може закључити из речи директорке црно-белих Татијане Ракас, која је истакла да већ гдину дана није добила одговор ни на један мејл, молбу од Града.
О ДУГУ
Дуг ВК Партизан је 173 милиона динара - за порезе, струју, воду...
"Нисмо ми безобразни да нећемо да плаћамо, али немамо од чега. Апеловали смо, слали безброј мејлова Граду...", рекла је Татијана Ракас.
Док је градски секретар за спорт био бивши ватерполиста Партизана Славко Гак било је и разговора, а једном приликом је помогао и градски функционер Никола Никодијевић који је, преко НИС-а, обезбедио две цистерне мазута како би се загрејала вода у базену.
Од тада је, каже, на само један упит добила одговор од градоначелника Београда Зорана Радојичића, који је упутио на свог заменика Горана Весича, а Весић је Партизан упутио на новог директора СЦ Вождовац и Општину Вождовац(!), са којом је Партизан у спору.
"Мислим да је то крајње непримерено. Могуће је да господин Весић не зна за овај спор. Да смо могли да се договоримо са општином Вождовац ми бисмо се договорили, али нисмо", рекла је она.
Општина Вождовац је, у међувремену, поднела суду тужбу за исељењем ВК Партизан из објекта и затражила је чак и привремену меру - исељавање одмах. Суд је ту привремену меру одбио.
Да вас подсетимо на недавне речи председника Општине Вождовац Александра Савића да "нико не жели да избаци Партизан на улицу" и да би он био "политички дилетант да жели да то уради најтрофејнијем ватерполо клубу на свету".
"ХВАЛА СВИМА!"
Ватерполо клуб се захвалио свим људима који су уплатили новчану помоћ за набавку мазута за грејање.
"То је људскост", рекао је председник црно-белих Александар Шоштар.
Из Партизана поручују да само желе да наставе да несметано раде и управљају базеном док суд, који је једини меродаван, не пресуди.
"У јавности се, на основу свега што се говори у последње време, стиче утисак да се Партизан усеслио насилно и незаконито. Постојала је одлука Општине Савски венац, према којој се базени дају у трајно коришћење Патизану, а Привредни суд је потврдио да ВК Партизан пренесе на себе сва права, обавезе и имовину", истакла је Татијана Ракас.
Потврдила је и да је позвала председника општине Вождовац Александра Савића да буде почасни члан са правом гласа у Скупштини ВК Партизан, јер је сматрала да је и то пут ка решењу "Гордијевог чвора".
"Оставио је на мене утисак пријатног човека, а потом су уследиле кривичне пријаве, тужбе... то ми уопште није ишло са сликом коју сам о њему имала", додаје Татијана Ракас.
Упитана колико су помогли бивши ватерполисти Партизана, дојучерашњи играчи, овако је одгвоорила: "Наравно да сви бивши ватерполисти подржавају и воле Партизан. У њему су одрастали, стасали, али не треба очекивати од њих да се они расправљају са било ким у вези са статусом клуба. То је на суду".
На видео снимак Општине Вождовац о стању базена и помоћних објеката, ВК Партизан је одговорио својим видеом, под насловом "Наша страна приче", који је, како је речено, снимљен у недељу. Базен је у врло пристојном стању, кров је "закрпљен", на трибинама нема поломљених дасака, свлачионице су чисте...
Извор: мондо.рс
Коментари / 0
Оставите коментар