ШПА: Сосиједад нападао, Ваљадолид погађао!

Гости радосно напустили Аноету после тријумфа - 2:1.  Ло Селсо с беле тачке и страшни Сиднеј решили Бетисове проблеме! Тим с Бенито Виљамарина славио с 2:0 (0:0).

Фудбал 10.12.2018 | 10:45
Реал Сосиједад је наставио да великодушно расипа углед и бодове на својој Аноети, а поклоне је вечерас искористио Ваљадолид који је славио као гост са 2:1.

И поред теренске доминације домаћина у већем делу меча, гости су стрпљиво чекали и дочекали прилику да им сервирају изненађење. Левокрилни нападач Тони Виља сјајно је комбиновао са Оскаром Планом у 16. минуту и мајсторски матирао домаћег голмана Моју.

Није ово никако било вече искусног чувара мреже на голу Сосиједада што се видело и у 54. када је беспотребно истрчао у намери да пресече напад гостију и погрешио пошто је Антонито погодио празну мрежу за 2:0.

Био је то детаљ који је психички "убио" играче домаћег тима јер су били бољи и нападали, а почасни погодак Ојарзабала после прекида и гужве у петерцу ипак је био слаба утеха на крају.

Ло Селсо с беле тачке и страшни Сиднеј решили Бетисове проблеме! Тим с Бенито Виљамарина славио с 2:0 (0:0).

Да није било пенала, можда би Рајо Ваљекано успео да извуче бод на гостовању на Бенито Виљамарину, али је тај детаљ и гол Ђовани Ло Селса из 60. минута пресудио дуел. Касније је Сиднеј јако лепим продором само додатно повећао предност и ставио тачку - 2:0 (0:0).

Одлучивао је судија Хуан Мартинез Мунуера том приликом да ли је био фаул у шеснаестерцу у 59. минуту, гледао је ВАР, а после свега одлучио да покаже на белу тачку.

Одговорност је преузео Ло Селсо и врло лепо извео пенал.

Други гол је био много лепши. Дефанзивац Сиднеј је добио лопту на својој половини, у стилу Зубе Роналда је прошао целу одбрану Ваљекана и успео да дође до гола. Алал вера мајсторе.

Бетис је иначе имао добру шансу у 12. минуту утакмице. Серхио Каналес је покупио у центиметар прецизно додавање у казненом простору и пуцао за длаку близу десне стативе. Тада није домаћин успео да начне Рајо, али је касније успешно одрадио посао.

Са ова три бода Бетис је дошао до треће победе на последња четири меча. Сада зелено-бели имају 22 бода, исто колико и шестопласирани Леванте. Може тим с Бенито Виљамарина да се бори за Европу, то је сигурно.

Рајо је претпоследњи са само 15 освојених бодова и следи му тешка борба за опстанак.