ХОЛ: И Фајенорд гази, биће то трка утроје!

Клуб из Ротердама везао и пету победу - 1:4.

Фудбал 09.12.2018 | 20:45
После победе у великом дербију над ПСВ-ом било је за очекивати да ће Фајенорд наставити да гази. Тако је било против Венла, а тако је било и на гостовању Емену где је тим из Ротердама славио с 1:4 (0:0).

Није Фајенорд био толико убедљив у првом полувремену па је после првих 45 минута било само 0:0. Ипак, у другом полувремену су се ствари промениле па је Фајенорд почео да затрпава мрежу Емена постигавши три гола.

Први је прецизан био Ван дер Хејден у 63. минуту, а онда су редом стрелци били Бергхујс, па Кокчу. У међувремену је домаћин смањио предност Фајенорда преко Јансена, али је то било кратког даха.

Иначе, могао је Фајенорд и убедљивије да добије да Бергхујс није промашио пенал у 65. минуту. Она други досуђени у 88. минуту је реализовао Тони Вилена.

Шта значи ова победа за шампиона Ередивизије?

Фајенорд је стигао до 35. бода, нанизао је доста тријумфа и сада касни пет бодова за Ајаксом и седам за ПСВ-ом. Имамо трку у три клуба у шампионату Холандије. Свашта ће бити могуће до краја првенства.

ХОЛАНДИЈА 1 - 15. коло