HOL: I Fajenord gazi, biće to trka utroje!

Klub iz Roterdama vezao i petu pobedu - 1:4.

Fudbal 09.12.2018 | 20:45
Posle pobede u velikom derbiju nad PSV-om bilo je za očekivati da će Fajenord nastaviti da gazi. Tako je bilo protiv Venla, a tako je bilo i na gostovanju Emenu gde je tim iz Roterdama slavio s 1:4 (0:0).

Nije Fajenord bio toliko ubedljiv u prvom poluvremenu pa je posle prvih 45 minuta bilo samo 0:0. Ipak, u drugom poluvremenu su se stvari promenile pa je Fajenord počeo da zatrpava mrežu Emena postigavši tri gola.

Prvi je precizan bio Van der Hejden u 63. minutu, a onda su redom strelci bili Berghujs, pa Kokču. U međuvremenu je domaćin smanjio prednost Fajenorda preko Jansena, ali je to bilo kratkog daha.

Inače, mogao je Fajenord i ubedljivije da dobije da Berghujs nije promašio penal u 65. minutu. Ona drugi dosuđeni u 88. minutu je realizovao Toni Vilena.

Šta znači ova pobeda za šampiona Eredivizije?

Fajenord je stigao do 35. boda, nanizao je dosta trijumfa i sada kasni pet bodova za Ajaksom i sedam za PSV-om. Imamo trku u tri kluba u šampionatu Holandije. Svašta će biti moguće do kraja prvenstva.

HOLANDIJA 1 - 15. kolo