ШПА: Било је нешто што Меси до синоћ није успио!

Ко би рекао? Барселона већ у првом полувремену решила питање победника у градском дербију са Еспањолом. Јунак победе - Лионел Меси.  Месијеве чаролије – голови из слободњака, асистенције без гледања! Захваљујући магичном Аргентинцу Барселона убедљива у градском дербију – 4:0.

Фудбал 09.12.2018 | 12:00
Погодак Валенсије у другом минуту надокнаде за реми са Севиљом обрадовао је навијаче Барселоне, јер је то значило да ће Каталонци без обзира на исход градског дербија са Еспањолом остати на прво месту Примере и после 15. кола.

Мада, ако је неко и очекивао да ће се Лионел Меси и екипа намучити у комшилику, дилема је отклоњена већ у првом полувремену.

Лионел Меси у 17, Осман Дембеле у 26. и Луис Суарез у 45. минуту донели су убедљиву предност свом тиму прелепим головима. Меси из "слободњака", Дембеле "параболом" у даљи угао, Луис Суарез скоро са гол-аут линије, кроз ноге Дијегу Лопезу...

У наставку утакмице виђен је још један погодак, заправо два, али је утешни за Еспањол, у 74. минуту, поништен после гледања видео-снимка због офсајда.

Претходно је, у 65, Меси поново био прецизан из слободног ударца. Занимљиво, ово је први пут да је Аргентинац постигао два гола директно из "слободњака" у некој утакмции Примере! Ко би рекао да му је тако нешто недостајало међу бројним рекордима и статистичким подацима које је ниже током каријере...

Био је то његов 11. гол ове сезоне у првенству Шпаније, уз чак осам асистенција. Зато и не чуди што је Барселона на прво месту.

Меси, Меси, Меси, Меси... Када суперстар из Аргентине има дан противнику само остаје да гледа и плаче. Унесрећио је Лионел Меси навијаче и играче Еспањола у вечерашњем дербију Барселоне, али и у тренуцима тешког пораза могу да буду задовољни што су из непосредне близине гледали доминацију једног човека – Лионела Месија. На крају је било 4:0 за Барелону.

Имао је Барсин чаробњак и боље партије, али вечерас је на ред дошла утакмица у којој је било задовољство гледати сваки његов потез. Било је ту асистенција без гледања ка Луису Суарезу, дриблинга уз помоћ штикле и шпица... Комплетан асортиман фудбалског генија употпунили су слободни ударци.

Месију као да је било мало што је урнисао несрећне играче Еспањола, него је побио паукове мреже на Корнелија стадиону.

Барселона је по тактовима Лионела Месија одиграла једну од најбољих партија у овој сезони. Згромила је Еспањол. Све је почело у 17. минуту.

Досуђен је слободан ударац на неких 25 метара од гола Еспањола. Аргентинац је узео лопту и савршено погодио. Могли су у том тренутку само да наслуте у Еспањолу. Ураган Меси их је чистио.

Нису имали решење домаћи за Месија. У 26. минуту видели смо сјајно проигравање ка Усману Дембелу за дуплирање предности.

Не, ни то није био крај Месијевим чаролијама. Ржисер телевизијског преноса у кадру је држао само Аргентинца. Сваки потез је био сјајан.

Штета што његово проигравање Суарез није спровео у мрежу. Утисак је остао исти. Погодио је још једном из слободног ударца. И то из веће даљине него приликом првог гола.