ШПА: Реми у малом мадридском дербију!

Реми Максимовићевог Хетафеа против Леганеса.  Фудбалери Хетафеа и Леганеса одиграли су 1:1, у 15. колу Ла Лиге.  Максимовић и Хетафе испустили пето место.  Слађи бод Леганесу.

Фудбал 07.12.2018 | 23:42
Српски фудбалер Немања Максимовић одиграо је свих деведесет минута за Хетафе, који је овим ремијем дошао до шестог места шампионата.

Са друге стране Леганес је 16. са само четири бода мање од Хетафеа.

Гости су повели у 39. минуту преко Кабрере и с резултатом 0:1 отишло се на паузу.

Ипак, Леганес је успео да се врати у наставку и да преко Њома у 64. минуту дође до изједначења. Испоставиће се да је ово био последњи гол на мечу, који се завршио резултатом 1:1.

Хетафе у наредном колу Реал Сосиједад, док Леганес гостује Селти из Вига.

И пети пут заредом, фудбалери Хетафеа нису изгубили од Леганеса, али мање задовољни напустили су терен стадиона Бутарке.

У премијерној утакмици 15. кола Примере: Леганес - Хетафе 1:1 (0:1).

Имали су гости нашег Немање Максимовића (који је одиграо цео меч) предност од 39. минута захвајуљући голу Леандра Кабрера, међутим, нису успели да издрже до краја.

Инцијатива домаћег тима уродила је плодом у 64. минуту, када је Алан Ниом искористио тренутак непажње гостујуће одбране и снажним ударцем са неколико метара умало поцепао мрежу гостујућег тима.

Леганес је овим ремијем продужио серију утакмица без пораза и она сада износи три ремија и две победе, док је Хетафе испуштеном предношћу испустио и пето место барем до завршетка суботњих утакмица.

У наредном колу, Леганес идућег петка игра у Вигу против Селте, а Хетафе ће дан касније бити домаћин Реал Сосиједаду.

Хетафе је до сада био успешнији у сударима с Леганесом, ушао је и у вечерашњи сусрет као фаворит, али упркос вођству није успео до сва три бода. На крају подела бодова у малом мадридском дербију - 1:1 (0:1).

Оба гола на утакмици дошла су као плод добрих акција из прекида, односно лоших реакција одбране том приликом. Хетафе је повео када је Дамијан Суарез феноменално извео слободан ударац, а на правом месту се нашао Леандро Кабрера и главом проследио лопту у мрежу.

Одговор Леганеса је стигао у другом полувремену, тачније у 64. минуту преко Алана Нијома. После изведеног аута лопта је стигла до овог дефанзивца из Камеруна који се ту нашао и одличну у стилу најбољих нападача погодио мрежу гостију.

Леганес је утакмицу завршио с играчем мање јер је Рубен Перез добио директан црвени картон. Наш Немања Максимовић је одиграо свих 90 минута.

После овог меча Хетафе има 21 освојен бод и налази се на шестој позицији на табели, док је Леганес на 16. месту са 17 бодова на конту. Али, с обзиром да је ово био први меч кола, оба тима имају утакмицу више у односу на све најближе пратиоце.