АБА: Јак отпор Олимпије, али Цедевита јача!

Цедевита у 4/4 сломила отпор Олимпије.  Кошаркаши Цедевите победили су Олимпију из Љубљане са 95:82, у десетом колу АБА лиге.  Загрепчани остварили четврту узастопну победу у АБА лиги, тако да ће и после 10. кола бити четврти на табели.  Цедевита се мучила, али се извукла у последњој четвртини.  Најефикаснији у домаћем тиму био је Џејмс Бел с 23 дата поена. Резултат (95:82) не показује баш прави однос снага на паркету.

Кошарка 07.12.2018 | 22:10
Клуб из Загреба меч је решио у последњој деоници коју су добили резултатом 25:14.

Цедевита је наставила са добрим партијама у регионалном такмичењу, ово им је била шеста победа и налазе се на четвртом месту.

Када је реч о љубљанском тиму, они су претрпели чак седми пораз и играју испод очекивања на старту сезоне.

Најефикаснији у победничком саставу био је Џејмс Бел са 23 поена, Џастин Кобс је убацио 20, док је Тони Катић постигао 15.

Код гостију Јан Шпан је меч завршио са 20 поена, Бегић је имао 14, док је Роко Баџим убацио 11.

У наредном колу Цедевита гостује Морнару, док Олимпија чека Крку.

Екипа Цедевите наставила је серију победа под вођством Славена Римца. Откако је са клупе склоњен Шпанац Сито Алонсо и уз то обављене неке промене у тиму, првак Хрватске је остварио пет победа у шест кола АБА лиге, уз једини пораз претрпљен у Београду од Црвене звезде.

У петак против Олимпије, Цедевита је уписала четврти узастопни тријумф, мада су се ученици српског тренера Саше Никитовића одлично држали 30 минута.

"Змајчеки" су у првој четвртини имали максималних девет поена предности (12:21, 15:24), последњи пут су водили 66:67 у финишу треће деонице, али је четврта у потпуности припала домаћину.

Ствари су у своје руке преузели Американци Џордан Бел (23п, 7ск), Џејкоб Пулен (12п, 3ас) и Џастин Кобс (20п, 3ас), направили су серију 9:0, која је после пет минута игре расла до 15:2.

Домаћин је тако одмакао на 85:71, што би и за јаче и искусније саставе од Љубљанчана било недостижно.

Коначно, Цедевита - Олимпија 95:82 (27:27, 22:21, 21:21, 25:13)!

У Никитовићевом саставу највише су пружили плејмејкер Јан Шпан (20 поена, тројке 4/8) и искусни центар Мирза Бегић (14п, 6ск, 3блк).

Цедевита идућег викенда гостује Морнару, док Олимпији предстоји словеначки дерби против Крке на домаћем паркету.

После скоро двонедељне паузе због репрезентативних обавеза вечерас је настављено такмичење у АБА лиги, а Цедевита је у Загребу имала незгодан меч против Олимпије коју је савладала резултатом 95:82 (27:27, 22:21, 21:21, 25:13). Ове бројке не показују прави однос снага јер је Олимпија имала предност чак и током треће деонице.

Поново је Цедевита показала да игра добро у завршници и заслужено добила овај меч.

Била је то чудна утакмица у којој су гости из Љубљане одиграли одлично у већем делу утакмице. У првој четвртини су водили с девет поена предности, у трећој деоници до пет поена, али су Сокићи на крају треће и почетком четврте деонице успели да преузу меч под своју контролу.

Изабраници Славена Римца повели су с 74:69 на старту четврте четвртине и деловало је да су ту преломили утакмицу. Од тог момента је Цедевита почека да меље, направила је серију 15:2 и ту скроз преломила утакмицу.

Цедевиту су на овој утакмици предводили Џејмс Бел (23п), Џастин Кобс (20п), Тони Катић (15п)  и Џејкоб Пулен (12п) што нам говори да су се Сокићи највише ослањали на учинак страних играча. Код Олимпије је најбољи био Шпан са 20 датих поена.

Најавио је Римац пред овај дуел да су прве утакмице после репрезентативних пауза увек најтеже, а то се овога пута обистинило.

Будућност - Мега 21.00

ТАБЕЛА: Звезда 9-0, Будућност 7-2, Мега 7-2, Цедевита 6-4, Партизан 4-5, ФМП 4-5, Игокеа 4-5, Задар 3-6, Цибона 3-6, Крка 3-6, Олимпија 3-7, Морнар 2-7.

Извор: мондо.рс/Б92/моззартспорт