ABA: Jak otpor Olimpije, ali Cedevita jača!

Cedevita u 4/4 slomila otpor Olimpije.  Košarkaši Cedevite pobedili su Olimpiju iz Ljubljane sa 95:82, u desetom kolu ABA lige.  Zagrepčani ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu u ABA ligi, tako da će i posle 10. kola biti četvrti na tabeli.  Cedevita se mučila, ali se izvukla u poslednjoj četvrtini.  Najefikasniji u domaćem timu bio je Džejms Bel s 23 data poena. Rezultat (95:82) ne pokazuje baš pravi odnos snaga na parketu.

Košarka 07.12.2018 | 22:10
Klub iz Zagreba meč je rešio u poslednjoj deonici koju su dobili rezultatom 25:14.

Cedevita je nastavila sa dobrim partijama u regionalnom takmičenju, ovo im je bila šesta pobeda i nalaze se na četvrtom mestu.

Kada je reč o ljubljanskom timu, oni su pretrpeli čak sedmi poraz i igraju ispod očekivanja na startu sezone.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejms Bel sa 23 poena, Džastin Kobs je ubacio 20, dok je Toni Katić postigao 15.

Kod gostiju Jan Špan je meč završio sa 20 poena, Begić je imao 14, dok je Roko Badžim ubacio 11.

U narednom kolu Cedevita gostuje Mornaru, dok Olimpija čeka Krku.

Ekipa Cedevite nastavila je seriju pobeda pod vođstvom Slavena Rimca. Otkako je sa klupe sklonjen Španac Sito Alonso i uz to obavljene neke promene u timu, prvak Hrvatske je ostvario pet pobeda u šest kola ABA lige, uz jedini poraz pretrpljen u Beogradu od Crvene zvezde.

U petak protiv Olimpije, Cedevita je upisala četvrti uzastopni trijumf, mada su se učenici srpskog trenera Saše Nikitovića odlično držali 30 minuta.

"Zmajčeki" su u prvoj četvrtini imali maksimalnih devet poena prednosti (12:21, 15:24), poslednji put su vodili 66:67 u finišu treće deonice, ali je četvrta u potpunosti pripala domaćinu.

Stvari su u svoje ruke preuzeli Amerikanci Džordan Bel (23p, 7sk), Džejkob Pulen (12p, 3as) i Džastin Kobs (20p, 3as), napravili su seriju 9:0, koja je posle pet minuta igre rasla do 15:2.

Domaćin je tako odmakao na 85:71, što bi i za jače i iskusnije sastave od Ljubljančana bilo nedostižno.

Konačno, Cedevita - Olimpija 95:82 (27:27, 22:21, 21:21, 25:13)!

U Nikitovićevom sastavu najviše su pružili plejmejker Jan Špan (20 poena, trojke 4/8) i iskusni centar Mirza Begić (14p, 6sk, 3blk).

Cedevita idućeg vikenda gostuje Mornaru, dok Olimpiji predstoji slovenački derbi protiv Krke na domaćem parketu.

Posle skoro dvonedeljne pauze zbog reprezentativnih obaveza večeras je nastavljeno takmičenje u ABA ligi, a Cedevita je u Zagrebu imala nezgodan meč protiv Olimpije koju je savladala rezultatom 95:82 (27:27, 22:21, 21:21, 25:13). Ove brojke ne pokazuju pravi odnos snaga jer je Olimpija imala prednost čak i tokom treće deonice.

Ponovo je Cedevita pokazala da igra dobro u završnici i zasluženo dobila ovaj meč.

Bila je to čudna utakmica u kojoj su gosti iz Ljubljane odigrali odlično u većem delu utakmice. U prvoj četvrtini su vodili s devet poena prednosti, u trećoj deonici do pet poena, ali su Sokići na kraju treće i početkom četvrte deonice uspeli da preuzu meč pod svoju kontrolu.

Izabranici Slavena Rimca poveli su s 74:69 na startu četvrte četvrtine i delovalo je da su tu prelomili utakmicu. Od tog momenta je Cedevita počeka da melje, napravila je seriju 15:2 i tu skroz prelomila utakmicu.

Cedevitu su na ovoj utakmici predvodili Džejms Bel (23p), Džastin Kobs (20p), Toni Katić (15p)  i Džejkob Pulen (12p) što nam govori da su se Sokići najviše oslanjali na učinak stranih igrača. Kod Olimpije je najbolji bio Špan sa 20 datih poena.

Najavio je Rimac pred ovaj duel da su prve utakmice posle reprezentativnih pauza uvek najteže, a to se ovoga puta obistinilo.

Budućnost - Mega 21.00

TABELA: Zvezda 9-0, Budućnost 7-2, Mega 7-2, Cedevita 6-4, Partizan 4-5, FMP 4-5, Igokea 4-5, Zadar 3-6, Cibona 3-6, Krka 3-6, Olimpija 3-7, Mornar 2-7.

Izvor: mondo.rs/B92/mozzartsport