ШПА - Куп: Буди ли се то Билбао?

Еибар испао од Ђурђевићевог Хихона! Српски нападач, међутим, није играо. . .

Фудбал 06.12.2018 | 22:00
Чудан је тим тај Еибар. Пре само петнаестак дана момци са стадиона Ипуруа очитали су лекцију једном Реал Мадриду и добили га са 3:0, а вечерас су елиминисани из Купа краља од друголигаша. Спортинг из Хихона чак је доста лаганои одрадио посао, пошто је после оних 2:0 из прве утакмице све било решено већ након 45 минута, јер су гости постигли два гола.

Еибар се на крају спасао пораза, успео да стигне до 2:2, али пролаз Спортинга у осмину финала ниједног момента није био угрожен.

Голове за тим из Хихона постигли су Алваро Хименез у 13, односно Пабло Перез у 39. минуту. Домаћин се тргао почетком другог дела и преко Марка Кукуреље, момка који се практично прославио против Реала, смањиио на 1:2, да би Бразилац Шарлес три минута пре краја поставио коначних 2:2.

Иако је пре само неколико дана постигао онај еврогол за Спортинг, Уроша Ђурђевића није било у протоколу...

Пролаз даље оверио је и Атлетик Билбао који је на дебију новог тренера Гаизке Гаритана лако изашао на крај са Уеском - 4:0. Ветеран Ариц Адуриц начео је друголигаша с два комада у размаку од 20 минута, да би га с још два докрајчио Ињаки Вилијамс. Билбао јесте у кризи, у првенству није добио више од 100 дана, али шта тек рећи за Уеску која ни у једном такмичењу никога није добила од средине августа?!

Рајко Брежанчић одиграо је свих 90 минута за домаћи састав.