ŠPA - Kup: Budi li se to Bilbao?

Eibar ispao od Đurđevićevog Hihona! Srpski napadač, međutim, nije igrao. . .

Fudbal 06.12.2018 | 22:00
Čudan je tim taj Eibar. Pre samo petnaestak dana momci sa stadiona Ipurua očitali su lekciju jednom Real Madridu i dobili ga sa 3:0, a večeras su eliminisani iz Kupa kralja od drugoligaša. Sporting iz Hihona čak je dosta laganoi odradio posao, pošto je posle onih 2:0 iz prve utakmice sve bilo rešeno već nakon 45 minuta, jer su gosti postigli dva gola.

Eibar se na kraju spasao poraza, uspeo da stigne do 2:2, ali prolaz Sportinga u osminu finala nijednog momenta nije bio ugrožen.

Golove za tim iz Hihona postigli su Alvaro Himenez u 13, odnosno Pablo Perez u 39. minutu. Domaćin se trgao početkom drugog dela i preko Marka Kukurelje, momka koji se praktično proslavio protiv Reala, smanjiio na 1:2, da bi Brazilac Šarles tri minuta pre kraja postavio konačnih 2:2.

Iako je pre samo nekoliko dana postigao onaj evrogol za Sporting, Uroša Đurđevića nije bilo u protokolu...

Prolaz dalje overio je i Atletik Bilbao koji je na debiju novog trenera Gaizke Garitana lako izašao na kraj sa Ueskom - 4:0. Veteran Aric Aduric načeo je drugoligaša s dva komada u razmaku od 20 minuta, da bi ga s još dva dokrajčio Injaki Vilijams. Bilbao jeste u krizi, u prvenstvu nije dobio više od 100 dana, ali šta tek reći za Uesku koja ni u jednom takmičenju nikoga nije dobila od sredine avgusta?!

Rajko Brežančić odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav.

KUP KRALJA - 1/16 FINALA (REVANŠ MEČEVI)