ШПА - Куп: Барса рутински, Ваљадолид послије преокрета!

Фудбалери Барселоне лако су изашли на крај са Леонесом у реваншу 1/16 финала Купа краља пошто су победили 4:1 на свом терену.  Три асистенције Ракитића, памтиће се она Рикија Пуига.  Барсина рутина против Културал Леонесе.

Фудбал 06.12.2018 | 00:13
Барса је тако после 1:0 у гостима, на Камп ноу мало чвршће потврдила улогу фаворита и решила питање проласка даље већ у првом полувремену.

Ел Хадади је на додавање Ракитића у 18. минуту лепо одреаговао и из окрета "убио паука" за 1:0.

Денис Суарес прецизним ударцем са двадесетак метара по други пут смешта лопту у угао гола Леонесе, па Барса од 26. минута води са 2:0, да би Малком у 43. минуту добрим трзајем главом повећао и на 3:0.

Леонеса у 54. успева да погоди мрежу Барселоне када Сене користи одбитак и са неколико метара само пласира лопту у гол.

Коначних 4:1 поставља Суарес својим другим голом после сјајне комбинације са Пуигом. У осмину финала купа је прошао и Ваљадолид који је са 2:1 и у реваншу изашао на крај са Мајорком.

Мајорка је повела у 48. минуту поготком Праца, само минут касније изједначио је Плано, а у 88. победу је домаћем тиму донео Верде. Први меч две екипе завршен је идентичним резултатом у корист Ваљадолида.

Чуда се дешавају у фудбалу, али на стадиону Камп Ноу ретке су као Халејева комета. А кад си тренер Барселоне ваљда по функцији не смеш да будеш кукавица, већ човек свестан снаге оружја које има у рукама, па је Ернесто Валверде на реванш против трећелигаша Културал Леонесе послао омладинску секцију појачану неколицином резервиста у првом тиму, плус Иван Ракитић да ризик сведе на апсолутни минимум. Сасвим довољно за 4:1 и рутински пласман у осмину финала Купа краља.

Управо је Ракитић са три асистенције, мада није баш сваки од прва три гола био толико његова заслуга колико последица сналажљивости Мунира Ел Хададија, Дениса Суареза и у мањом Мери Малкома пошто је њега Хрват гађао директно у трепавицу чиме не желимо да умањим спретност 21-годишњег Бразилца.

Међутим, ова се утакмица неће памтити ни по Ракитићу ни по стрелцима голова који су исцртали пут којом ће утакмица тећи. Не, памтиће се по Барсиним тинејџерима који су данас натерали публику на култном стадиону да застане и замисли се о томе ко би од њих могао да кроз коју годину заблиста као носилац прве селекције?

После Карлоса Алење, који је то привилегију заслужио пре само три дана поготком за 2:0 у лигашком дуелу против Виљареала, вечерас су на великој сцени заиграли Хуан Брандариз (19), Хуан Миранда (18), Ориол Бускетс(19) и пре свих Рики Пуиг. Овај 19-годишњак је морао да буде стрпљивији од вршњака, пошто је шансу дочекао са клупе, али ју је оберучке дочекао кад је у 55. минуту заменио баш Ориола Бускетса.

У 70. минуту боцнуо је лопту до Дениса Суареза и у првој такмичарској утакмици за најјачи тим Барселоне уписао и прву асистенцију. С тим да је и Суарез заиста урадио све што је требало како тај пас не би пао у заборав као тек један од финих момената са меча.

За утеху Културал Леонеси, погодак Ђосепа Сење, нису га чак много ни славили, пошто су се у том тренутку надали да би могли да завршницу учине неизвесном. Пуиг и Суарез то нису дозволили.