ŠPA - Kup: Barsa rutinski, Valjadolid poslije preokreta!

Fudbaleri Barselone lako su izašli na kraj sa Leonesom u revanšu 1/16 finala Kupa kralja pošto su pobedili 4:1 na svom terenu.  Tri asistencije Rakitića, pamtiće se ona Rikija Puiga.  Barsina rutina protiv Kultural Leonese.

Fudbal 06.12.2018 | 00:13
Barsa je tako posle 1:0 u gostima, na Kamp nou malo čvršće potvrdila ulogu favorita i rešila pitanje prolaska dalje već u prvom poluvremenu.

El Hadadi je na dodavanje Rakitića u 18. minutu lepo odreagovao i iz okreta "ubio pauka" za 1:0.

Denis Suares preciznim udarcem sa dvadesetak metara po drugi put smešta loptu u ugao gola Leonese, pa Barsa od 26. minuta vodi sa 2:0, da bi Malkom u 43. minutu dobrim trzajem glavom povećao i na 3:0.

Leonesa u 54. uspeva da pogodi mrežu Barselone kada Sene koristi odbitak i sa nekoliko metara samo plasira loptu u gol.

Konačnih 4:1 postavlja Suares svojim drugim golom posle sjajne kombinacije sa Puigom. U osminu finala kupa je prošao i Valjadolid koji je sa 2:1 i u revanšu izašao na kraj sa Majorkom.

Majorka je povela u 48. minutu pogotkom Praca, samo minut kasnije izjednačio je Plano, a u 88. pobedu je domaćem timu doneo Verde. Prvi meč dve ekipe završen je identičnim rezultatom u korist Valjadolida.

Čuda se dešavaju u fudbalu, ali na stadionu Kamp Nou retke su kao Halejeva kometa. A kad si trener Barselone valjda po funkciji ne smeš da budeš kukavica, već čovek svestan snage oružja koje ima u rukama, pa je Ernesto Valverde na revanš protiv trećeligaša Kultural Leonese poslao omladinsku sekciju pojačanu nekolicinom rezervista u prvom timu, plus Ivan Rakitić da rizik svede na apsolutni minimum. Sasvim dovoljno za 4:1 i rutinski plasman u osminu finala Kupa kralja.

Upravo je Rakitić sa tri asistencije, mada nije baš svaki od prva tri gola bio toliko njegova zasluga koliko posledica snalažljivosti Munira El Hadadija, Denisa Suareza i u manjom Meri Malkoma pošto je njega Hrvat gađao direktno u trepavicu čime ne želimo da umanjim spretnost 21-godišnjeg Brazilca.

Međutim, ova se utakmica neće pamtiti ni po Rakitiću ni po strelcima golova koji su iscrtali put kojom će utakmica teći. Ne, pamtiće se po Barsinim tinejdžerima koji su danas naterali publiku na kultnom stadionu da zastane i zamisli se o tome ko bi od njih mogao da kroz koju godinu zablista kao nosilac prve selekcije?

Posle Karlosa Alenje, koji je to privilegiju zaslužio pre samo tri dana pogotkom za 2:0 u ligaškom duelu protiv Viljareala, večeras su na velikoj sceni zaigrali Huan Brandariz (19), Huan Miranda (18), Oriol Buskets(19) i pre svih Riki Puig. Ovaj 19-godišnjak je morao da bude strpljiviji od vršnjaka, pošto je šansu dočekao sa klupe, ali ju je oberučke dočekao kad je u 55. minutu zamenio baš Oriola Busketsa.

U 70. minutu bocnuo je loptu do Denisa Suareza i u prvoj takmičarskoj utakmici za najjači tim Barselone upisao i prvu asistenciju. S tim da je i Suarez zaista uradio sve što je trebalo kako taj pas ne bi pao u zaborav kao tek jedan od finih momenata sa meča.

Za utehu Kultural Leonesi, pogodak Đosepa Senje, nisu ga čak mnogo ni slavili, pošto su se u tom trenutku nadali da bi mogli da završnicu učine neizvesnom. Puig i Suarez to nisu dozvolili.