ЕП: Шведска "преживела" Пољску и послала Српкиње даље!

Женска рукометна репрезентација Шведске победила је Пољску са 23:22 у последњем колу прве фазе Европског првенства.

Остали спортови 04.12.2018 | 21:20
Швеђанке су, после пораза у првом колу од Данске, после победе над Србијом оствариле и исти учинак против Пољакиња, додуше теже него што је очекивано.

Шведске рукометашице су добро почеле дуел и повеле од самог старта, а на полувремену имале пет голова предности.

Србија је и пре овог меча обезбедила пласман у другу фазу, а Пољску је само чудо од победе са великом разликом могло да одведе у наредну фазу такмичења.

Пољакиње су ипак покушале свим силама да дођу до првог тријумфа на шампионату. Иако је Шведска чувала своју предност током другог полувремена, пољске рукометашице су је некако "истопиле" и пред крај чак и повеле са 19:18.

Ипак, Швеђанке су биле мирне и сталожене, те нису хтеле да испусте прилику да победе.

Најзаслужније за победу Шведске у мечу трећег кола групе А биле су Бломстранд и Хагман са по четири гола, док се на другој страни истакла Гржиб са девет голова.

Скандинавке су овом победом обезбедиле преношење два бода у наредну фазу, а после дуела између Србије и Данске (уторак, 21.00) биће познато колико ће бодова пренети преостале две селекције.

Словеначке рукометашице су победиле Рускиње, 29:27 и победом се опростиле од Европског првенства.