ПОР: Кајзерова трећа у низу!

Спортинг сигуран против Рио Авеа - 3:1.

Фудбал 04.12.2018 | 08:00
"Рио Аве кида главе", постоји она чувена кладилачка. Лавови су, међутим, своје главе сачували на тешком гостовању у Вила ду Конде и уписали и трећу везану победу под командом новог тренера Марсела Кајзера. Спортинг је славио са 3:1 и поново је на другом месту португалске Примеире са свега два бода мење од лидера Порта.

Некадашњи тренер Ајакса дебитовао је против нижелигаша Луситана у Купу (3:1), онда је у Лиги Европе Карабаг декласиран са 6:1, а ево и вечерас су момци из Лисабона били ефикасни.

Бруно Фернандеш донео је предност гостима у 8. минуту. Док су домаћи протествовали код судије због једног фаула на средини терена, фудбалери Спортинга брзо су извели акцију, лопта је дошла до Фернандеша, а овај прецизним ударцем искоса погодио за 0:1. Рио Аве се вратио лепим поготком Шмита из слободног ударца, али Бас Дост враћа предност Спортингу већ у 23. минуту, онако у свом стилу - главом. Лепо је центрирао Акуња.

Коначан резултат поставио је Жован Кабрал у 72. минуту и то је био најлепши моменат на утакмици. Прелеп гол искоса са око 20 метара...

У гостујућем тиму свих 90 минута одиграо је Немања Гудељ. Радосав Петровић био је на клупи...

ПОРТУГАЛ 1 - 11. КОЛО