POR: Kajzerova treća u nizu!

Sporting siguran protiv Rio Avea - 3:1.

Fudbal 04.12.2018 | 08:00
"Rio Ave kida glave", postoji ona čuvena kladilačka. Lavovi su, međutim, svoje glave sačuvali na teškom gostovanju u Vila du Konde i upisali i treću vezanu pobedu pod komandom novog trenera Marsela Kajzera. Sporting je slavio sa 3:1 i ponovo je na drugom mestu portugalske Primeire sa svega dva boda menje od lidera Porta.

Nekadašnji trener Ajaksa debitovao je protiv niželigaša Lusitana u Kupu (3:1), onda je u Ligi Evrope Karabag deklasiran sa 6:1, a evo i večeras su momci iz Lisabona bili efikasni.

Bruno Fernandeš doneo je prednost gostima u 8. minutu. Dok su domaći protestvovali kod sudije zbog jednog faula na sredini terena, fudbaleri Sportinga brzo su izveli akciju, lopta je došla do Fernandeša, a ovaj preciznim udarcem iskosa pogodio za 0:1. Rio Ave se vratio lepim pogotkom Šmita iz slobodnog udarca, ali Bas Dost vraća prednost Sportingu već u 23. minutu, onako u svom stilu - glavom. Lepo je centrirao Akunja.

Konačan rezultat postavio je Žovan Kabral u 72. minutu i to je bio najlepši momenat na utakmici. Prelep gol iskosa sa oko 20 metara...

U gostujućem timu svih 90 minuta odigrao je Nemanja Gudelj. Radosav Petrović bio je na klupi...

PORTUGAL 1 - 11. KOLO