ШПА: Леванте разбио Баске - Билбао у зони испадања!

Фудбалери Левантеа убедљиво су савладали Атлетик Билбао 3:0 (1:0), у последњем мечу 14. кола шпанске ЛаЛиге.  Атлетик Бибао је у озбиљном проблему! Одлични Леванте тукао Билбао с 3:0 за 6. позицију Примере.

Фудбал 03.12.2018 | 23:55
Домаћи тим је повео у четвртом минуту надокнаде првог полувремена поготком Ћеме.

Леванте је дотукао Билбао средином другог полувремена погоцима Кампање и Рохера у размаку од десет минута.

Тим из Валенсије је прекинуо низ од три меча без победе и изједначио се са Ђироном на деоби шесте позиције, која води у квалификације за Лигу Европе.

С друге стране, Билбао је наставио да посрће, а трећим поразом у последња четири кола остао је у зони испадања.

У следећем колу Леванте гостује Еибару, док Билбао чека Ђирону.

Атлетик Билбао је у озбиљном проблему. Баски су у зони испадања, а вечерас су забележили нови пораз. Бољи је био ове сезоне изненађујуће добри Леванте с 3:0 (1:0).

Тим из Валенсије овако је стигао до нова три бода која га воде на шесту позицију Примере. Леванте има само два бода мање од Реал Мадрида, па ви видите. Ова сезоне је баш чудна у Шпанији. Рецимо Севиља је друга, а Алавес четврти. Леванте шести, Ђирона седма.

Зато је Виљареал 17, Валенсија 14, а Билбао 18. Само 11 освојених бодова за Баске.

Вечерас нису имали шансе. Леванте је био надмоћан. Видело се то, вршио је домаћин притисак и само се чекало када ће пасти голови. Први је дао Чема у самом финишу првог полувремена, Хозе Кампања је погодио у 59, а Марти Роџер у 69. минуту.

Одлична сезона за Леванте, очајна за Билбао. Следи му борба за опстанак до краја, како сада стоје ствари.

Довољно је само рећи да тим из Баскије има три пораза на последња четири меча... На овом је остао са играчем мање пошто је искључен Перу Ноласкоин у 73. минуту због прегрубог старта.