ŠPA: Levante razbio Baske - Bilbao u zoni ispadanja!

Fudbaleri Levantea ubedljivo su savladali Atletik Bilbao 3:0 (1:0), u poslednjem meču 14. kola španske LaLige.  Atletik Bibao je u ozbiljnom problemu! Odlični Levante tukao Bilbao s 3:0 za 6. poziciju Primere.

Fudbal 03.12.2018 | 23:55
Domaći tim je poveo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena pogotkom Ćeme.

Levante je dotukao Bilbao sredinom drugog poluvremena pogocima Kampanje i Rohera u razmaku od deset minuta.

Tim iz Valensije je prekinuo niz od tri meča bez pobede i izjednačio se sa Đironom na deobi šeste pozicije, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

S druge strane, Bilbao je nastavio da posrće, a trećim porazom u poslednja četiri kola ostao je u zoni ispadanja.

U sledećem kolu Levante gostuje Eibaru, dok Bilbao čeka Đironu.

Atletik Bilbao je u ozbiljnom problemu. Baski su u zoni ispadanja, a večeras su zabeležili novi poraz. Bolji je bio ove sezone iznenađujuće dobri Levante s 3:0 (1:0).

Tim iz Valensije ovako je stigao do nova tri boda koja ga vode na šestu poziciju Primere. Levante ima samo dva boda manje od Real Madrida, pa vi vidite. Ova sezone je baš čudna u Španiji. Recimo Sevilja je druga, a Alaves četvrti. Levante šesti, Đirona sedma.

Zato je Viljareal 17, Valensija 14, a Bilbao 18. Samo 11 osvojenih bodova za Baske.

Večeras nisu imali šanse. Levante je bio nadmoćan. Videlo se to, vršio je domaćin pritisak i samo se čekalo kada će pasti golovi. Prvi je dao Čema u samom finišu prvog poluvremena, Hoze Kampanja je pogodio u 59, a Marti Rodžer u 69. minutu.

Odlična sezona za Levante, očajna za Bilbao. Sledi mu borba za opstanak do kraja, kako sada stoje stvari.

Dovoljno je samo reći da tim iz Baskije ima tri poraza na poslednja četiri meča... Na ovom je ostao sa igračem manje pošto je isključen Peru Nolaskoin u 73. minutu zbog pregrubog starta.