ИТА: Ћиро спречио Магарце да полете!

Бод по бод. . .  Након бодовног "минуса" и изузетно лоших издања на старту првенства, Кјево везао трећи узастопни реми у Серији А. Овај пут против Лација.  Ветеран Пелисије довео Кјево у вођство, али домаћин није издржао до краја.

Фудбал 03.12.2018 | 08:15
Храбри Кјево био је на прагу изненађења, али је Лацио успео да изађе непоражен са стадиона Марк Антонио Бентегоди у Верони захваљујући Ћиру Имобилеу. Утакмица 14. кола Серије А завршена је без победника – 1:1, тако је Летећим магарцима остао “кромпир” у колони на табели у којој се пишу тријумфи.

Домаћа екипа се одлично држалау првом полувремену против римске екипе која је у ову утакмицу ушла као апсолутни фаворит, иако у претходне три утакмице није уписала победу.

Најбољи доказ да је она изрека “без старца, нема ударца” тачна, видели смо у 25. минуту када је 32-годишњи Валтер Бирса пронашао седам година старијег Серђа Пелисијеа, а овај рутински затресао мрежу.

Очекивано, у наставку утакмице, Лацио је кренуо силовито напред на све или ништа и у 66. минуту Имобиле је искористио додавање Корее.

Две сјајне прилике за потпуни преокрет Римљани су прокоцкали у завршници утакмице. Најпре је у 77. минуту Имобиле је погодио стативу, а три минута касније голман Сорентино је парадом спречио да лопта после волеј ударца Милана Бадеља заврши у голу.

У екипи Кјева цео меч одиграо је Иван Радовановић, док је Филип Ђорђевић у 71. минуту заменио Бирсу. На другој страни, Сергеј Милинковић Савић играо је целу утакмицу за Лацио.

У претпрошлом колу Болоња, у прошлом Наполи, а сада Лацио.

Тек средином новембра, у 12. колу Серије А, Кјево је успио изаћи из бодовног "минуса", са којим је кренуо у сезону због малверзација током прелазног рока, а данас је забиљежио трећи узастопни првенствени реми, и то против клуба из Рима.

КЈЕВО - ЛАЦИО 1:1 (1:0)

Имали су "летећи магарци" предност након првог полувремена, били бољи, али су у наставку пали и "небеско-плави" стигли су до заслуженог ремија.

Домаћи су до предности стигли након сјајно одиграног контранапада у 25. минуту.

Сенад Лулић изгубио је лопту на противничкој половини, Џон Оби кренуо је у брзу акцију, одиграо дупли пас са Валтером Бирсом, који је вукао лопту 20-ак метара, а онда сјајним пасом упослиоСерђа Пелисијера, који је неумољив - 1:0.

Веома блиједу игру приказао је Лацио у првих 45 минута, током којих нису успјели направити нити једну озбиљну прилику.

Коначно су Римљани, тек у наставку, заиграли онако како се од њих очекује и након 20-ак минута игре у другом полувремену стигли до изједначења.

Ћиро Имобиле искористио је мало слободног простора који му се указао, те дао наду свом тиму да може до потпуног преокрета. У 76. минуту Кјево је имао много среће, када је шут Имобилеа завршио на стативи.

Пелисијер је постигао осми погодак против Лација, његовог омиљеног противника у Серији А.

Са 39 година и осам мјесеци, Пелисијер је одиграо 90 минута, а могао се потпуно прославити у 90. минуту. Велику шансу за прву овосезонску побједу није успио да искористи, спетљао се иако је био усамљен пред голом ривала, па је остало 1:1.

Иван Радовановић поново је био стартер, као у свих досадашњим утакмицама и једини је играч Кјева који је одиграо на свим сусретима. Филип Ђорђевић добио је шансу у наставку, док је Страхиња Танасијевић био на клупи. Ненад Томовић није био у протоколу због повреде.

Код Лација, Сергеј Милинковић-Савић Сенад и Лулић били су стартери, али ни у овом мечу нису били превише расположени. Душана Басте није било ни на клупи.