ITA: Ćiro sprečio Magarce da polete!

Bod po bod. . .  Nakon bodovnog "minusa" i izuzetno loših izdanja na startu prvenstva, Kjevo vezao treći uzastopni remi u Seriji A. Ovaj put protiv Lacija.  Veteran Pelisije doveo Kjevo u vođstvo, ali domaćin nije izdržao do kraja.

Fudbal 03.12.2018 | 08:15
Hrabri Kjevo bio je na pragu iznenađenja, ali je Lacio uspeo da izađe neporažen sa stadiona Mark Antonio Bentegodi u Veroni zahvaljujući Ćiru Imobileu. Utakmica 14. kola Serije A završena je bez pobednika – 1:1, tako je Letećim magarcima ostao “krompir” u koloni na tabeli u kojoj se pišu trijumfi.

Domaća ekipa se odlično držalau prvom poluvremenu protiv rimske ekipe koja je u ovu utakmicu ušla kao apsolutni favorit, iako u prethodne tri utakmice nije upisala pobedu.

Najbolji dokaz da je ona izreka “bez starca, nema udarca” tačna, videli smo u 25. minutu kada je 32-godišnji Valter Birsa pronašao sedam godina starijeg Serđa Pelisijea, a ovaj rutinski zatresao mrežu.

Očekivano, u nastavku utakmice, Lacio je krenuo silovito napred na sve ili ništa i u 66. minutu Imobile je iskoristio dodavanje Koree.

Dve sjajne prilike za potpuni preokret Rimljani su prokockali u završnici utakmice. Najpre je u 77. minutu Imobile je pogodio stativu, a tri minuta kasnije golman Sorentino je paradom sprečio da lopta posle volej udarca Milana Badelja završi u golu.

U ekipi Kjeva ceo meč odigrao je Ivan Radovanović, dok je Filip Đorđević u 71. minutu zamenio Birsu. Na drugoj strani, Sergej Milinković Savić igrao je celu utakmicu za Lacio.

U pretprošlom kolu Bolonja, u prošlom Napoli, a sada Lacio.

Tek sredinom novembra, u 12. kolu Serije A, Kjevo je uspio izaći iz bodovnog "minusa", sa kojim je krenuo u sezonu zbog malverzacija tokom prelaznog roka, a danas je zabilježio treći uzastopni prvenstveni remi, i to protiv kluba iz Rima.

KJEVO - LACIO 1:1 (1:0)

Imali su "leteći magarci" prednost nakon prvog poluvremena, bili bolji, ali su u nastavku pali i "nebesko-plavi" stigli su do zasluženog remija.

Domaći su do prednosti stigli nakon sjajno odigranog kontranapada u 25. minutu.

Senad Lulić izgubio je loptu na protivničkoj polovini, Džon Obi krenuo je u brzu akciju, odigrao dupli pas sa Valterom Birsom, koji je vukao loptu 20-ak metara, a onda sjajnim pasom uposlioSerđa Pelisijera, koji je neumoljiv - 1:0.

Veoma blijedu igru prikazao je Lacio u prvih 45 minuta, tokom kojih nisu uspjeli napraviti niti jednu ozbiljnu priliku.

Konačno su Rimljani, tek u nastavku, zaigrali onako kako se od njih očekuje i nakon 20-ak minuta igre u drugom poluvremenu stigli do izjednačenja.

Ćiro Imobile iskoristio je malo slobodnog prostora koji mu se ukazao, te dao nadu svom timu da može do potpunog preokreta. U 76. minutu Kjevo je imao mnogo sreće, kada je šut Imobilea završio na stativi.

Pelisijer je postigao osmi pogodak protiv Lacija, njegovog omiljenog protivnika u Seriji A.

Sa 39 godina i osam mjeseci, Pelisijer je odigrao 90 minuta, a mogao se potpuno proslaviti u 90. minutu. Veliku šansu za prvu ovosezonsku pobjedu nije uspio da iskoristi, spetljao se iako je bio usamljen pred golom rivala, pa je ostalo 1:1.

Ivan Radovanović ponovo je bio starter, kao u svih dosadašnjim utakmicama i jedini je igrač Kjeva koji je odigrao na svim susretima. Filip Đorđević dobio je šansu u nastavku, dok je Strahinja Tanasijević bio na klupi. Nenad Tomović nije bio u protokolu zbog povrede.

Kod Lacija, Sergej Milinković-Savić Senad i Lulić bili su starteri, ali ni u ovom meču nisu bili previše raspoloženi. Dušana Baste nije bilo ni na klupi.