РУС: Лудница у Москви - голови, црвени, промашени пенал...!

И победа Спартака! Марко Петковић играо од 73. минута, Локомотива све даље од врха!

Фудбал 02.12.2018 | 21:00
Спартак је у московском дербију победио браниоца титуле Локомотиву са 2:1 у 16. колу руске Премијер лиге и вратио се у трку за једно од места које води у квалификације за Лигу шампиона следеће сезоне.

Било је свега у овој занимљивој утакмици, мада је навијачима Спартака свакако најважније што је њихова екипа коначно показала знаке живота после турбулентног периода.

Може се рећи И да је Локомотива пропустила шансу да искористи теренску иницијативу, као И бројчану предност од 67.минута када је црвени картон због играња руком у казненом простору зарадио Расказов. На срећу домаћих, Фјодор Смолов није искористио пенал, а његов ударац завршио је на левој стативи.

Творац победе Спартака био је Софијан Хани. Алжирски нападач био је асистент код оба гола домаћина. Најпре је у петом минуту пронашао Дениса Глушакова, а пола сата касније правовременоје проиграо Луиза Адријана.

Некадашњи капитен Црвене звезде Марко Петковић је у 73. минуту ушао у игру баш уместо Ханија.

Успео је бранилац шампионске титуле десет минута пре краја да голом Џеферсона Фарфана унесе неизвесност у утакмицу, али не и да уради нешто више од тога.

РУСИЈА 1 - 16. КОЛО