RUS: Ludnica u Moskvi - golovi, crveni, promašeni penal...!

I pobeda Spartaka! Marko Petković igrao od 73. minuta, Lokomotiva sve dalje od vrha!

Fudbal 02.12.2018 | 21:00
Spartak je u moskovskom derbiju pobedio branioca titule Lokomotivu sa 2:1 u 16. kolu ruske Premijer lige i vratio se u trku za jedno od mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sledeće sezone.

Bilo je svega u ovoj zanimljivoj utakmici, mada je navijačima Spartaka svakako najvažnije što je njihova ekipa konačno pokazala znake života posle turbulentnog perioda.

Može se reći I da je Lokomotiva propustila šansu da iskoristi terensku inicijativu, kao I brojčanu prednost od 67.minuta kada je crveni karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru zaradio Raskazov. Na sreću domaćih, Fjodor Smolov nije iskoristio penal, a njegov udarac završio je na levoj stativi.

Tvorac pobede Spartaka bio je Sofijan Hani. Alžirski napadač bio je asistent kod oba gola domaćina. Najpre je u petom minutu pronašao Denisa Glušakova, a pola sata kasnije pravovremenoje proigrao Luiza Adrijana.

Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Marko Petković je u 73. minutu ušao u igru baš umesto Hanija.

Uspeo je branilac šampionske titule deset minuta pre kraja da golom Džefersona Farfana unese neizvesnost u utakmicu, ali ne i da uradi nešto više od toga.

RUSIJA 1 - 16. KOLO