ШКО: Почела је Селтикова жетва трофеја!

Келти освојили шкотски Лига куп тријумфом над Абердином!

Фудбал 02.12.2018 | 20:50
Фудбалери Селтика освојили су први трофеј у сезони - шкотски Лига куп, пошто су у финалу на легендарном стадиону Хемпден парк у Глазгову савладали Абердин са 1:0.

То је Келтима био 18. трофеј Лига купа у клупској историји, а трећи заредом у овом такмичењу које је, руку на срце, најмање важно у шкотском клупском фудбалу.

Ипак, како стара фраза каже, трофеј је трофеј, а навијачи Селтика свакако ће прославити овај успех.

Стрелац јединог поготка на утакмици био Рајан Кристи у петом минуту судијске надокнаде у првом полувремену. Добро се снашао после одбране голмана Абердина закуцао одбитак у мрежу.

Победа екипа Брендана Роџерса могла је да буде и убедљивија, али Скот Синклер у 53. минуту није успео да искористи пенал.