ŠKO: Počela je Seltikova žetva trofeja!

Kelti osvojili škotski Liga kup trijumfom nad Aberdinom!

Fudbal 02.12.2018 | 20:50
Fudbaleri Seltika osvojili su prvi trofej u sezoni - škotski Liga kup, pošto su u finalu na legendarnom stadionu Hempden park u Glazgovu savladali Aberdin sa 1:0.

To je Keltima bio 18. trofej Liga kupa u klupskoj istoriji, a treći zaredom u ovom takmičenju koje je, ruku na srce, najmanje važno u škotskom klupskom fudbalu.

Ipak, kako stara fraza kaže, trofej je trofej, a navijači Seltika svakako će proslaviti ovaj uspeh.

Strelac jedinog pogotka na utakmici bio Rajan Kristi u petom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Dobro se snašao posle odbrane golmana Aberdina zakucao odbitak u mrežu.

Pobeda ekipa Brendana Rodžersa mogla je da bude i ubedljivija, ali Skot Sinkler u 53. minutu nije uspeo da iskoristi penal.