БЕЛ: Бриж почистио Стандард за пола сата!

Бриж је поново у шампионском моду: Стандард почишћен за пола сата! Шампион лако славио у дербију кола – 3:0.

Фудбал 02.12.2018 | 19:50
Бриж се вратио на победнички колосек. Патила је у претходном периоду чета хрватског стручњака Ивана Лека, препустила челну позицију Генку, али је данас у дербију Про лиге згромила Стандард из Лијежа – 3:0.

Нико од домаћих навијача није очекивао да ће владајући шампион експресно скршити отпор гостију из Лијежа. За оверу првог првенственог тријумфа после три празна кола, Брижу је било потребно нешто више од пола сата игре.

Стандард, видно уморан од меча Лиге Европе против Севиље, није могао да одговори на пресинг домаћина. Већ у седмом минуту мрежу гостију погодио је штопер Денсвил.

Од тог момента  Бриж је само појачавао. Ређале су се течне акције. Једна таква крунисана је голом Дениса у 17. минуту, када је Нигеријац дуплирао предност.

И даље је Бриж нападао из свих оружа. Тачку је ставио Мароканац Софијан Амбрабат у 37. минуту.

БЕЛГИЈА 1 - 17. КОЛО