BEL: Briž počistio Standard za pola sata!

Briž je ponovo u šampionskom modu: Standard počišćen za pola sata! Šampion lako slavio u derbiju kola – 3:0.

Fudbal 02.12.2018 | 19:50
Briž se vratio na pobednički kolosek. Patila je u prethodnom periodu četa hrvatskog stručnjaka Ivana Leka, prepustila čelnu poziciju Genku, ali je danas u derbiju Pro lige zgromila Standard iz Liježa – 3:0.

Niko od domaćih navijača nije očekivao da će vladajući šampion ekspresno skršiti otpor gostiju iz Liježa. Za overu prvog prvenstvenog trijumfa posle tri prazna kola, Brižu je bilo potrebno nešto više od pola sata igre.

Standard, vidno umoran od meča Lige Evrope protiv Sevilje, nije mogao da odgovori na presing domaćina. Već u sedmom minutu mrežu gostiju pogodio je štoper Densvil.

Od tog momenta  Briž je samo pojačavao. Ređale su se tečne akcije. Jedna takva krunisana je golom Denisa u 17. minutu, kada je Nigerijac duplirao prednost.

I dalje je Briž napadao iz svih oruža. Tačku je stavio Marokanac Sofijan Ambrabat u 37. minutu.

BELGIJA 1 - 17. KOLO