ШПА: Побједа која живот значи!

Бетис упловио у мирне воде! Андалужани стигли до пете рецке у сезони.  Победа Бетиса за "златну средину" Ла Лиге.  Фудбалери Бетиса победили су пред домаћом публиком Реал Сосиједад са 1:0, у 14. колу Ла Лиге.  Жуниор донео, Лопез сачувао три бода за Бетис.  Један корнер испоставио се као довољан за победу.

Фудбал 02.12.2018 | 14:15
Домаћи фудбалери су овим тријумфом дошли до 19. бода, исто колико имају и гости из Баскије.

Једини гол на мечу постигао је Фирпо Жуниор у 33. минуту.

Бетис у наредном колу чека Рајо Ваљекано, док ће Реал Сосиједад угостити Ваљадолид.

На тренутак је заспала одбрана Реал Сосиједада у 33. минуту после центаршута из корнера и дозволила Жуниору Фирпу да усамљен на другој стативи прво прими, а онда и "закуца" лопту у мрежу. Испоставило се, тај гол био је довољан за победу Бетиса у 14. колу Примере.

Порд Жуниора, јунак утакмице је и голман домаћег тима, Пау Лопез, који је у другом полувремену неколико пута сјајним интервенцијама спречио госте да изједначе.

После ове победе, Бетис има исти учинак као Реал Сосиједад 19 бодова (пет победа, четири ремија, пет пораза) и налази се на деоби деветог места.

У наредном колу екипа Кикеа Сетиена игра против Рајо Ваљекана, такође код куће, док ће изабраници Асиера Гаитана дочекати Ваљадолид.

Фудбалери Бетиса остварили су тријумф над Реал Сосиједадом у дербију великих шпанских покрајина и тако упловили у мирније воде – 1:0 (1:0).

Зона испадања више није тако близу, а сада може поново да се размишља о Европи и пикира место које тренутно држи Еспањол.

Само један тренутак непажње гостујуће одбране решио је овај мали дерби. Играо се 33. минут, када је Бетис извео корнер с десне нападачке стране. Видели смо праву гужву у казненом простору гостију, а највиши у скоку био је Вилијам Карваљо који је лопту успешно проследио до свог младог саиграча Фирпа Жуниора. Овај се одлично снашао на малом простору и практично без превише муке закуцао лопту у мрежу.

Имаће Сосиједад због чега да жали, поготово јер је испустио три-четири фантастичне прилике у кратком временском периоду. Одмах после Жуниоровог поготка Сандро Рамирез примио је одличну лопту у ситуацији један на један с голманом, где се одлучио да пуца испод пречке. Пау Лопез се бацио као мачка и одбранио му шут. Недуго затим Давид Зурутуза је упропастио обећавајућу ситуацију, да потом Сандро Рамирез поново на велики тест ставио Пауа Лопеза, који је опет спектакуларно одбрани ударац после одбитка. Све те промашаје гостију умало је казнио Жуниор с новим поготком, али је његов ударац главом Мигел Анхел Моја одбранио уз крајње напоре.