ŠPA: Pobjeda koja život znači!

Betis uplovio u mirne vode! Andalužani stigli do pete recke u sezoni.  Pobeda Betisa za "zlatnu sredinu" La Lige.  Fudbaleri Betisa pobedili su pred domaćom publikom Real Sosijedad sa 1:0, u 14. kolu La Lige.  Žunior doneo, Lopez sačuvao tri boda za Betis.  Jedan korner ispostavio se kao dovoljan za pobedu.

Fudbal 02.12.2018 | 14:15
Domaći fudbaleri su ovim trijumfom došli do 19. boda, isto koliko imaju i gosti iz Baskije.

Jedini gol na meču postigao je Firpo Žunior u 33. minutu.

Betis u narednom kolu čeka Rajo Valjekano, dok će Real Sosijedad ugostiti Valjadolid.

Na trenutak je zaspala odbrana Real Sosijedada u 33. minutu posle centaršuta iz kornera i dozvolila Žunioru Firpu da usamljen na drugoj stativi prvo primi, a onda i "zakuca" loptu u mrežu. Ispostavilo se, taj gol bio je dovoljan za pobedu Betisa u 14. kolu Primere.

Pord Žuniora, junak utakmice je i golman domaćeg tima, Pau Lopez, koji je u drugom poluvremenu nekoliko puta sjajnim intervencijama sprečio goste da izjednače.

Posle ove pobede, Betis ima isti učinak kao Real Sosijedad 19 bodova (pet pobeda, četiri remija, pet poraza) i nalazi se na deobi devetog mesta.

U narednom kolu ekipa Kikea Setiena igra protiv Rajo Valjekana, takođe kod kuće, dok će izabranici Asiera Gaitana dočekati Valjadolid.

Fudbaleri Betisa ostvarili su trijumf nad Real Sosijedadom u derbiju velikih španskih pokrajina i tako uplovili u mirnije vode – 1:0 (1:0).

Zona ispadanja više nije tako blizu, a sada može ponovo da se razmišlja o Evropi i pikira mesto koje trenutno drži Espanjol.

Samo jedan trenutak nepažnje gostujuće odbrane rešio je ovaj mali derbi. Igrao se 33. minut, kada je Betis izveo korner s desne napadačke strane. Videli smo pravu gužvu u kaznenom prostoru gostiju, a najviši u skoku bio je Vilijam Karvaljo koji je loptu uspešno prosledio do svog mladog saigrača Firpa Žuniora. Ovaj se odlično snašao na malom prostoru i praktično bez previše muke zakucao loptu u mrežu.

Imaće Sosijedad zbog čega da žali, pogotovo jer je ispustio tri-četiri fantastične prilike u kratkom vremenskom periodu. Odmah posle Žuniorovog pogotka Sandro Ramirez primio je odličnu loptu u situaciji jedan na jedan s golmanom, gde se odlučio da puca ispod prečke. Pau Lopez se bacio kao mačka i odbranio mu šut. Nedugo zatim David Zurutuza je upropastio obećavajuću situaciju, da potom Sandro Ramirez ponovo na veliki test stavio Paua Lopeza, koji je opet spektakularno odbrani udarac posle odbitka. Sve te promašaje gostiju umalo je kaznio Žunior s novim pogotkom, ali je njegov udarac glavom Migel Anhel Moja odbranio uz krajnje napore.