ИТА: СПАЛ и Емполи подијелили плен!

У првој утакмици 14. кола Серије А СПАЛ и Емполи су одиграли нерешено, 2:2.  Крунићева бомба недовољна, СПАЛ са играчем мање до бода! Бивши фудбалер Борца постигао прилично леп гол, а имао је и асистенцију на овом дуелу.

Фудбал 01.12.2018 | 19:20
Екипи из Фераре био је то други освојени бод у последњих пет мечева, док је Емполи одиграо нерешено после две победе.

СПАЛ је повео у петом минуту поготком Јасмина Куртића, али се до краја првог полувремена све окренуло на страну гостујуће екипе.

Прво је у 24. минуту изједначио Франческо Капуто, да би у 43. минуту гости повели голом Радета Крунића.

СПАЛ је од 49. минута играо са десеторицом због искључења Тијага Сионека, али им то није сметало да изједначе и освоје бод.

У 66. минуту после центаршута Лазарија са десне стране, Јасмин Куртић је снажним ударцем главом проследио лопту у мрежу за коначних 2:2.

Занимљив обрачун СПАЛ-а и Емполија завршен је резултатом 2:2 (1:2). Могао је гост до сва три бода, посебно јер је имао и играча више, али није успео то да учини.

Био је то прилично узбудљив дуел. Већ у 5. минуту кренуло је с головима, када је Јасмин Куртић био прецизан. Бацио је СПАЛ брзо рукавицу у лице Емполију. Очекивала се реакција госта. То се брзо и догодило.

Прво је сјајни Франческо Капуто био прецизан у 24. минуту на асистенцију Крунића. Одлично је повукао и додао до Капута. Онда је Крунић и сам узео ствари су своје руке. У завршници првог полувремена, у 43. минуту, наместио се на десницу и опалио врло снажно са приличне удаљености.

Кад је у 49. минуту Цјонек добио црвени картон, а СПАЛ остао са играчем мање, деловало је да је меч ту преломљен. Ипак, домаћин је преко другог гола Куртића стигао до 2:2.

Вања Милинковић Савић је ушао у игру у 69. минуту, а шансу је добио и Евертон Луиз у 75. минуту утакмице.

Наставиће и једни и други борбу за опстанак.