ITA: SPAL i Empoli podijelili plen!

U prvoj utakmici 14. kola Serije A SPAL i Empoli su odigrali nerešeno, 2:2.  Krunićeva bomba nedovoljna, SPAL sa igračem manje do boda! Bivši fudbaler Borca postigao prilično lep gol, a imao je i asistenciju na ovom duelu.

Fudbal 01.12.2018 | 19:20
Ekipi iz Ferare bio je to drugi osvojeni bod u poslednjih pet mečeva, dok je Empoli odigrao nerešeno posle dve pobede.

SPAL je poveo u petom minutu pogotkom Jasmina Kurtića, ali se do kraja prvog poluvremena sve okrenulo na stranu gostujuće ekipe.

Prvo je u 24. minutu izjednačio Frančesko Kaputo, da bi u 43. minutu gosti poveli golom Radeta Krunića.

SPAL je od 49. minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Tijaga Sioneka, ali im to nije smetalo da izjednače i osvoje bod.

U 66. minutu posle centaršuta Lazarija sa desne strane, Jasmin Kurtić je snažnim udarcem glavom prosledio loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Zanimljiv obračun SPAL-a i Empolija završen je rezultatom 2:2 (1:2). Mogao je gost do sva tri boda, posebno jer je imao i igrača više, ali nije uspeo to da učini.

Bio je to prilično uzbudljiv duel. Već u 5. minutu krenulo je s golovima, kada je Jasmin Kurtić bio precizan. Bacio je SPAL brzo rukavicu u lice Empoliju. Očekivala se reakcija gosta. To se brzo i dogodilo.

Prvo je sjajni Frančesko Kaputo bio precizan u 24. minutu na asistenciju Krunića. Odlično je povukao i dodao do Kaputa. Onda je Krunić i sam uzeo stvari su svoje ruke. U završnici prvog poluvremena, u 43. minutu, namestio se na desnicu i opalio vrlo snažno sa prilične udaljenosti.

Kad je u 49. minutu Cjonek dobio crveni karton, a SPAL ostao sa igračem manje, delovalo je da je meč tu prelomljen. Ipak, domaćin je preko drugog gola Kurtića stigao do 2:2.

Vanja Milinković Savić je ušao u igru u 69. minutu, a šansu je dobio i Everton Luiz u 75. minutu utakmice.

Nastaviće i jedni i drugi borbu za opstanak.