Чемпионшип: Поклон Лидсу за врх табеле!

Шта направи голман Шефилда?! Поклон Лидсу за врх табеле! Канаринци полетели, Шумари посекли Ипсвич! Узбудљиво поподне у Чемпионшипу. . .

Фудбал 01.12.2018 | 20:00
Лидс је на врху табеле Чемпионшипа, Лидс јури ка повратку у Премијер лигу!

Казнена експедиција Марсела Бијелсе решила је велики јоркширски дерби у своју корист, али је данас ипак имала мало више среће, него памети. Шефилд јунајтед положио је оружје на свом терену, а највећи кривац за то је голман Дин Хендерсон, који је љутом противнику поклонио гол и место испред свих. Практично целу утакмицу Хендерсон је бранио врхунски, али је онда у 82. минуту концентрација попустила на тренутак и настала је права катастрофа.

Хендерсон је покушао да избегне ситуацију да лопта оде у корнер после ужасног додавања Џона Игана са десног бока. Јесте Иган лоше оценио позицију свог голмана, али је Хендерсон онда направио још лошији потез. Хтео је да упосли Џека О'Конела и тако практично пуцао себи у колена. Велику грешку испратио је Џек Кларк, који је преотео лопту и онда је сјајно проследио Паблу Ернандесу коме није било тешко да закуца лопту у мрежу.

Ипак, ту није био крај јоркширском лудилу. У последњи моментима сусрета резервиста Конор Вашингтон пропустио је шансу утакмице да се прослави. После велике гужве у казненом простору Лидса он је лукаво покушао да дође до гола после ударца преко главе. Уместо мреже, Вашингтон је затресао пречку и тако оставио навијаче без слатког укуса задовољства.

Од осам утакмица које су се играле у термину од 16 часова, највише рангирани тим био је Норич. И Канаринци су оправдали ту улогу, али уз доста муке савладавши Ротерам 3:1 (0:1) после преокрета.

Лоше је Норич играо овај дуел, допустио је гостима већ у 11. минуту да поведе и то је била најава мучења на домаћем терену. Оно је трајало све до 55. минута када је Кантвел постигао погодак за изједначење, а затим је у 71. минуту Аронс довео домаћина у предност и ту је утакмица преломљена

Играо је и Нотингем Форест и на свом терену савладао Ипсвич с 2:0. Било је то прилично убедљиво, а Шумари су до два гола стигли већ у првом полувремену, када је Луис Грабан постигао оба поготка. Одрадио је свој посао максимално и проблема за Форест до краја није било.

Дерби је такође био успешан.

Овнови су дочекали Свонси и одрадили тај меч с 2:1. Попут Нотингема, и Дерби је брзо одрадио посао па је Вилсон тресао противничку мрежу у 29. и 39. минуту.

До тријумфа су стигли и Бирмингем и Блекбурн.  Бирмингем је био бољи од Престона са убедљивих 3:0, док је Блекбурн надиграо Шефилд с 4:2.

ЕНГЛЕСКА 2 - 20. КОЛО