Čempionšip: Poklon Lidsu za vrh tabele!

Šta napravi golman Šefilda?! Poklon Lidsu za vrh tabele! Kanarinci poleteli, Šumari posekli Ipsvič! Uzbudljivo popodne u Čempionšipu. . .

Fudbal 01.12.2018 | 20:00
Lids je na vrhu tabele Čempionšipa, Lids juri ka povratku u Premijer ligu!

Kaznena ekspedicija Marsela Bijelse rešila je veliki jorkširski derbi u svoju korist, ali je danas ipak imala malo više sreće, nego pameti. Šefild junajted položio je oružje na svom terenu, a najveći krivac za to je golman Din Henderson, koji je ljutom protivniku poklonio gol i mesto ispred svih. Praktično celu utakmicu Henderson je branio vrhunski, ali je onda u 82. minutu koncentracija popustila na trenutak i nastala je prava katastrofa.

Henderson je pokušao da izbegne situaciju da lopta ode u korner posle užasnog dodavanja Džona Igana sa desnog boka. Jeste Igan loše ocenio poziciju svog golmana, ali je Henderson onda napravio još lošiji potez. Hteo je da uposli Džeka O'Konela i tako praktično pucao sebi u kolena. Veliku grešku ispratio je Džek Klark, koji je preoteo loptu i onda je sjajno prosledio Pablu Ernandesu kome nije bilo teško da zakuca loptu u mrežu.

Ipak, tu nije bio kraj jorkširskom ludilu. U poslednji momentima susreta rezervista Konor Vašington propustio je šansu utakmice da se proslavi. Posle velike gužve u kaznenom prostoru Lidsa on je lukavo pokušao da dođe do gola posle udarca preko glave. Umesto mreže, Vašington je zatresao prečku i tako ostavio navijače bez slatkog ukusa zadovoljstva.

Od osam utakmica koje su se igrale u terminu od 16 časova, najviše rangirani tim bio je Norič. I Kanarinci su opravdali tu ulogu, ali uz dosta muke savladavši Roteram 3:1 (0:1) posle preokreta.

Loše je Norič igrao ovaj duel, dopustio je gostima već u 11. minutu da povede i to je bila najava mučenja na domaćem terenu. Ono je trajalo sve do 55. minuta kada je Kantvel postigao pogodak za izjednačenje, a zatim je u 71. minutu Arons doveo domaćina u prednost i tu je utakmica prelomljena

Igrao je i Notingem Forest i na svom terenu savladao Ipsvič s 2:0. Bilo je to prilično ubedljivo, a Šumari su do dva gola stigli već u prvom poluvremenu, kada je Luis Graban postigao oba pogotka. Odradio je svoj posao maksimalno i problema za Forest do kraja nije bilo.

Derbi je takođe bio uspešan.

Ovnovi su dočekali Svonsi i odradili taj meč s 2:1. Poput Notingema, i Derbi je brzo odradio posao pa je Vilson tresao protivničku mrežu u 29. i 39. minutu.

Do trijumfa su stigli i Birmingem i Blekburn.  Birmingem je bio bolji od Prestona sa ubedljivih 3:0, dok je Blekburn nadigrao Šefild s 4:2.

ENGLESKA 2 - 20. KOLO