Цвајта: Тероде поново терорише - стигао до 23. гола!

Хамбургер славио на гостовању у Инголштату. . .

Фудбал 01.12.2018 | 19:50
Хамбургер, Келн, Унион Берлин... Такав је редослед на табели Цвајте после суботњих утакмица 15. кола. И сва три водећа тима забележила су победе.

После ремија у дербију са Унионом ХСВ је успео да добије у гостима последњепласирани Инголштат - 2:1. Најлепши моменат утакмице видели смо у 28. минуту, када је Арон Хунт погодио из слободног ударца са око 20 метара за вођство гостију. Хванг Хичан у 52. минуту дуплирао је предност некадашњег шампиона Европе и тако практично решио питање победника. Фењераш је смањио само два минута касније, међутим то је било све од њих.

Келн је задржао корак са Хамбургером пошто је надиграо Гројтер Фирт са чак 4:0. Симон Теродепосле краћег поста поново терорише - хет-трик против Дрездена, па гол Дармштату, данас два комада Детелинарима. Шест погодака на последње три утакмице, чак 23 укупно на 16 мечева ове сезоне?! Невероватне бројке, заиста...

Најбољистрелац Немачке погодио је за 2:0 из пенала почетком другог дела и за 4:0 у 78. минуту. Преостала два гола дело су Доминика Дракслера и Џона Кордобе.

На домак тријумфа био и четврти тим по редоследу на табели - Санкт Паули, међутим Гусари су похарани голом Јаника Милера четири минута пре краја, којим је Динамо однео бод са култног стадиона Милернтор.

Унион Берлин је доста лако изашао на крај са Дармштатом. Себастијан Андерсон с два гола у првом полувремену трасирао је пут ка победи домаћина, а Зулу је запечатио аутоголом у 65. минуту...

НЕМАЧКА 2 - 15. КОЛО