Cvajta: Terode ponovo teroriše - stigao do 23. gola!

Hamburger slavio na gostovanju u Ingolštatu. . .

Fudbal 01.12.2018 | 19:50
Hamburger, Keln, Union Berlin... Takav je redosled na tabeli Cvajte posle subotnjih utakmica 15. kola. I sva tri vodeća tima zabeležila su pobede.

Posle remija u derbiju sa Unionom HSV je uspeo da dobije u gostima poslednjeplasirani Ingolštat - 2:1. Najlepši momenat utakmice videli smo u 28. minutu, kada je Aron Hunt pogodio iz slobodnog udarca sa oko 20 metara za vođstvo gostiju. Hvang Hičan u 52. minutu duplirao je prednost nekadašnjeg šampiona Evrope i tako praktično rešio pitanje pobednika. Fenjeraš je smanjio samo dva minuta kasnije, međutim to je bilo sve od njih.

Keln je zadržao korak sa Hamburgerom pošto je nadigrao Grojter Firt sa čak 4:0. Simon Terodeposle kraćeg posta ponovo teroriše - het-trik protiv Drezdena, pa gol Darmštatu, danas dva komada Detelinarima. Šest pogodaka na poslednje tri utakmice, čak 23 ukupno na 16 mečeva ove sezone?! Neverovatne brojke, zaista...

Najboljistrelac Nemačke pogodio je za 2:0 iz penala početkom drugog dela i za 4:0 u 78. minutu. Preostala dva gola delo su Dominika Drakslera i Džona Kordobe.

Na domak trijumfa bio i četvrti tim po redosledu na tabeli - Sankt Pauli, međutim Gusari su poharani golom Janika Milera četiri minuta pre kraja, kojim je Dinamo odneo bod sa kultnog stadiona Milerntor.

Union Berlin je dosta lako izašao na kraj sa Darmštatom. Sebastijan Anderson s dva gola u prvom poluvremenu trasirao je put ka pobedi domaćina, a Zulu je zapečatio autogolom u 65. minutu...

NEMAČKA 2 - 15. KOLO