ПЛ БиХ: Сарајево на +5, реми Звијезде 09!

Слобода славила против Младости, реми у Угљевику! У Угљевику и Тузли добре фудбалске представе упркос хладном времену и лошим теренима.  Сарајево зимује на "плус пет"! Фудбалери Сарајева окончали први дио сезоне побједом над Челиком 3:1.

Фудбал 01.12.2018 | 18:30
Слобода је на "Тушњу" без присуства публике савладала Младост из Добој-Какња.

"Црвено-црни" су до вођства дошли већ у 3. минуту када је Иван Барабан рутински матирао Велића након лијепе дуге лопте Алиспахића. У наставку сусрета домаћини су промашили неколико одличних шанси и чинило се да ће за то бити кажњени губитком два бода након што је Аладин Исаковићпоравнао резултат у 76. минуту.

Ипак, да сва три бода пред зимску паузу остану у Тузли побринуо се Мехмед Алиспахић три минута прије краја сусрета.

Звијезда и Тузла сити су одиграли неријешено у Угљевику.

Гости су, скоро у исто вријеме као у Тузли, дошли до раног вођства, а прецизан је био Мирсад Хасановић након центаршута из корнера у 2. минуту.

Али, домаћини су пред крај првог дијела успјели да изједначе резултат. Предраговић убацује након прекида, а на правом мјесту је Ермин Хусеинбашић за коначних 1:1

Сарајево зимује на "плус пет"! Фудбалери Сарајева окончали први дио сезоне побједом над Челиком 3:1.

Екипа Хусрефа Мусемића мирно ће дочекати прољећни дио сезоне у који ће ући са залихом од пет бодова.

Сарајево је у посљедњем мечу пред зимску паузу савладало Челик резултатом 3:1 и тако уписало вриједна три бода у трци за шампионску титулу.

Успио је Челик да врати неизвјесност у дерби на Кошеву изједначивши на 1:1 са играћем мање, али не и да изненади Сарајлије.

Сарајево пријети већ у првом минуту преко Ахметовића, али његова два шута брани голман Ружић.

Три минута касније Окић је имао одличну прилику пред голом домаћина, међутим није био прецизан иако је голман Сарајева Ковачевић већ био савладан.

У 9. минуту нападач "бордо" тима Велкоски одлично шутира из слободног ударца, али гола није било иако су домаћи ногометаши сматрали да је лопта прешла гол линију.

Бек домаћих Селмир Пидро начео је госте у 36. минуту, послије додавања Рахмановића.

Само двије минуте касније Челик је остао са играчем мање, након што је Мехић добио други жути картон.

Са десеторицом на терену Челик је, међутим, успио да изједначи.

Јурина се одлично избацио и шутирао главом, Ковачевић је некако одбранио али је Јурина из друге послао лопту у мрежу за радост неколицине гостујућих навијача.

Зеничани ипак нису успјели да издрже све налете Сарајева у другом полувремену.

Одбрана Челика послије корнера у 54. минуту потпуно је заборавила Рахмановића који сам са шест метара забија главом.

Сарајево се није повукло након постигнутог гола. Мусемићеви изабраници су жељели да постигну и трећи гол којим би ријешили коначно питање побједника у овом дуелу, а мало је недостајало да се то деси у 66. минуту, међутим, испријечила се статива послије ударца Татара.

Коначних 3:1 ипак поставио је Ханџић пет  минута прије краја утакмице лијепим поготком у супротни угао.

Сарајево је овом побједом задржало пет бодова предности над другопласираним Зрињским који је у петак савладао Крупу минималним резултатом.