PL BiH: Sarajevo na +5, remi Zvijezde 09!

Sloboda slavila protiv Mladosti, remi u Ugljeviku! U Ugljeviku i Tuzli dobre fudbalske predstave uprkos hladnom vremenu i lošim terenima.  Sarajevo zimuje na "plus pet"! Fudbaleri Sarajeva okončali prvi dio sezone pobjedom nad Čelikom 3:1.

Fudbal 01.12.2018 | 18:30
Sloboda je na "Tušnju" bez prisustva publike savladala Mladost iz Doboj-Kaknja.

"Crveno-crni" su do vođstva došli već u 3. minutu kada je Ivan Baraban rutinski matirao Velića nakon lijepe duge lopte Alispahića. U nastavku susreta domaćini su promašili nekoliko odličnih šansi i činilo se da će za to biti kažnjeni gubitkom dva boda nakon što je Aladin Isakovićporavnao rezultat u 76. minutu.

Ipak, da sva tri boda pred zimsku pauzu ostanu u Tuzli pobrinuo se Mehmed Alispahić tri minuta prije kraja susreta.

Zvijezda i Tuzla siti su odigrali neriješeno u Ugljeviku.

Gosti su, skoro u isto vrijeme kao u Tuzli, došli do ranog vođstva, a precizan je bio Mirsad Hasanović nakon centaršuta iz kornera u 2. minutu.

Ali, domaćini su pred kraj prvog dijela uspjeli da izjednače rezultat. Predragović ubacuje nakon prekida, a na pravom mjestu je Ermin Huseinbašić za konačnih 1:1

Sarajevo zimuje na "plus pet"! Fudbaleri Sarajeva okončali prvi dio sezone pobjedom nad Čelikom 3:1.

Ekipa Husrefa Musemića mirno će dočekati proljećni dio sezone u koji će ući sa zalihom od pet bodova.

Sarajevo je u posljednjem meču pred zimsku pauzu savladalo Čelik rezultatom 3:1 i tako upisalo vrijedna tri boda u trci za šampionsku titulu.

Uspio je Čelik da vrati neizvjesnost u derbi na Koševu izjednačivši na 1:1 sa igraćem manje, ali ne i da iznenadi Sarajlije.

Sarajevo prijeti već u prvom minutu preko Ahmetovića, ali njegova dva šuta brani golman Ružić.

Tri minuta kasnije Okić je imao odličnu priliku pred golom domaćina, međutim nije bio precizan iako je golman Sarajeva Kovačević već bio savladan.

U 9. minutu napadač "bordo" tima Velkoski odlično šutira iz slobodnog udarca, ali gola nije bilo iako su domaći nogometaši smatrali da je lopta prešla gol liniju.

Bek domaćih Selmir Pidro načeo je goste u 36. minutu, poslije dodavanja Rahmanovića.

Samo dvije minute kasnije Čelik je ostao sa igračem manje, nakon što je Mehić dobio drugi žuti karton.

Sa desetoricom na terenu Čelik je, međutim, uspio da izjednači.

Jurina se odlično izbacio i šutirao glavom, Kovačević je nekako odbranio ali je Jurina iz druge poslao loptu u mrežu za radost nekolicine gostujućih navijača.

Zeničani ipak nisu uspjeli da izdrže sve nalete Sarajeva u drugom poluvremenu.

Odbrana Čelika poslije kornera u 54. minutu potpuno je zaboravila Rahmanovića koji sam sa šest metara zabija glavom.

Sarajevo se nije povuklo nakon postignutog gola. Musemićevi izabranici su željeli da postignu i treći gol kojim bi riješili konačno pitanje pobjednika u ovom duelu, a malo je nedostajalo da se to desi u 66. minutu, međutim, ispriječila se stativa poslije udarca Tatara.

Konačnih 3:1 ipak postavio je Handžić pet  minuta prije kraja utakmice lijepim pogotkom u suprotni ugao.

Sarajevo je ovom pobjedom zadržalo pet bodova prednosti nad drugoplasiranim Zrinjskim koji je u petak savladao Krupu minimalnim rezultatom.