Богданов рекорд каријере мало за побједу!

Рекорд каријере Богдановића, Теодосић без поена, Марјановић без минута! Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса савладали су Сакраменто Кингсе 133:121 у дербију "српских" НБА тимова.  Захуктали Клиперси на гостовању у Сакраменту учврстили статус лидера Западне конференције.

Кошарка 30.11.2018 | 11:15
Српски играчи нису посебно допринели слављу Клиперса, Милош Теодосић за шест минута на паркету није постигао кош, имао је три асистенције и украдену лопту, док Бобан Марјановић није добио ни минут.

С друге стране, Богдан Богдановић је био најбољи појединац у редовима Кингса са рекордом НБА каријери од 26 поена (8/20 из игре, 3/6 тројке) уз шест асистенција и четири скока.

Немања Бјелица је за 19 минута убацио 11 поена (4/5) уз пет ухваћених лопти и једну асистенцију.

Клиперси су испустили неколико пута велику предност у Сакраменту, али су ипак забележили шесту узастопну победу.

Предводили су их крилни играчи Тобајас Херис са 28 поена и Монтрезл Херел са 24 уз по шест скокова.

Шај Гилџус-Александар је додао 17 поена, док су по 16 убацили Ејвери Бредли и Данило Галинари, а десет је убацио Лу Вилијамс.

У редовима Кингса, Богдановића је најбоље пратио Марвин Бегли са 18 поена и десет скокова, док су по 17 поена додали Диерон Фокс и (9ас) Вили Коли-Стајн (10ск).

Богдан Богдановић је после повреде колена и касног почетка сезоне достигао топ форму, али ни личним рекордом у НБА лиги (26 поена, уз четири скока и шест асистенција) није успео да спречи пораз Сакраменто Кингса од водеће екипе Запада, Лос Анђелес Клиперса - 121:133.

Гости су већ у првој четвртини отишли на "плус 18" и ниједног тренутка нису дозволили преокрет, мада су Кингси у неколико наврата запретили, чак и у последњој деоници.

Кошем Богдановића пришли су на 108:112, али онда су најбољи играчи Клиперса у овом мечу, Тобајас Херис (28п, 6ск, 4ас) и Монтрел Херел (24п, 6ск) убацили 11 поена заредом за госте и обезбедили им девету победу у последњих 10 утакмица, а 12. заредом у Сакраменту, где су "једрењаци" последњи пут поражени у марту 2013.

Богдан је до поентерског максимума у годину и "кусур" дугој НБА каријери стигао уз шут 5/14 за два, 3/6 за три и 7/8 са линије за слободна бацања,

Немања Бјелица као "стартер" је провео на паркету 19 минута и постигао 11 поена, од тога девет у првом полувремену. Имао је још пет скокова и једну асистенцију.

Иако је претходне вечери био сјајан против Финикса, Бобан Марјановић је ову утакмицу у потпуности преседео на клупи!

Милош Теодосић шансу је добио "на кашичицу". Играо је шест минута почетком друге четвртине и забележио три асистенције и једну украдену лопту, уз једну промашену тројку.

Дерби вечери одигран је у Торонту, где су Репторси једва савладали десетковане Голден Стејт Вориорсе - 131:128, после продужетка.

Иако су поново били без Стефа Карија и Дрејмонда Грина (Демаркус Казинс дебитоваће тек кроз месец дана), шампиони су се вратили из двоцифреног дефицита и тројком Кевина Дурента изборили додатних пет минута.

Двоструки узастопни МВП финала плеј-офа касније ће догурати до 51 постигнутог поена, након што је на претходне две утакмице убацио 49 и 44, али то ипак није било довољно за тријумф.

Репторсе су предводили Каваи Ленард рекордом сезоне (37п, 8ск) и Паскал Сијакам рекордом каријере (26п), а још четворица играча имала су двоцифрен учинак. Код Вориорса су нешто конкретнији, осим Дурента, били само Клеј Томпсон са 23 и Швеђанин Јонас Јеребко са 20 поена.

РЕЗУЛТАТИ:

Торонто - Голден Стејт 131:128 (119:119)
ЛА Лејкерс - Индијана 104:96
Сакраменто - ЛА Клиперс 121:133

ТАБЕЛЕ

Исток: Торонто 19-4, Милвоки 15-6, Филаделфија 15-8, Детроит 11-7, Индијана 13-9, Шарлот 11-10, Бостон 11-10, Орландо 10-12 (плеј-оф), Вашингтон 8-13, Бруклин 8-14, Мајами 7-13, Њујорк 7-16, Чикаго 5-17, Атланта 5-17, Кливленд 4-16.

Запад: ЛА Клиперс 15-6, Денвер 14-7, Голден Стејт 15-8, Оклахома 13-7, Портланд 13-8, Мемфис 12-8, ЛА Лејкерс 12-9, Далас 10-9 (плеј-оф), Минесота 11-11, Њу Орлеанс 11-11, Сакраменто 10-11, Сан Антонио 10-11, Јута 10-12, Хјустон 9-11, Финикс 4-17.

Извор: Мондо.рс/Б92