ПЛ: Њукасл бољи од Барнлија, за бијег са дна!

Њукаслу пријало кашњење меча, Барнли све ближе зони испадања! Фудбалер Њукасла победили су Барнли у гостима са 2:1 у последњој утакмици 13. кола енглеске Премијер лиге.  Ричи, на шта то личи?! Њукасл у Барнлију везао и трећу победу, али промашај Мета Ричија је ипак био потез вечери.  Драма у тунелу, одлагање и победа Њукасла! Екипа Рафе Бенитеза продужила успешни низ у Барнлију. Меч каснио пола сата јер је контролору суђења позлило.

Фудбал 26.11.2018 | 23:43
"Свракама" је пријало померање утакмице за пола сата јер је Едију Волстенхолму, контролору суђења на овом сусрету, позлило у тунелу пре почетка, па је судија морао да каже играчима да на терен изађу у 21.30.

Гости су већ у четвртом минуту дошли до предности, када је Ми послао лопту у сопствену мрежу, да би у 23. на семафору писало 2:0.

Након корнера и центаршута Мета Ричија, највиши у скоку на петерцу био је Кларк који је главом послао лопту у доњи леви угао.

Домаћин је до полувремена успео да смањи преко Сема Воукса, који је такође мрежу погодио ударцем главом, али у наставку није могао до изједначења.

Овим тријумфом екипа Рафаела Бенитеса попела се на 13. позицију са 12 бодова, док је Барнли тик изнад зоне испадања са девет.

Фудбалери Њукасла коначно су разбили проклетство играња понедељком увече и први пут од 2012. године у том термину забележили победу. Свраке су у последњој утакмици 13. кола Премијер лиге као гости савладали Барнли са 2:1 и дефинитивно се извукли из опасне зоне.

Ипак, поред ове, треће узастопне првенствене победе, памтиће се и невероватан промашај левог бека Њукасла Мета Ричија. Успео је у 50. минуту да не погоди мрежу из малтене немогуће ситуације - са неколико метара, а није имао никог испред себе. Дефинитивно, биће овај потез у конкуренцији за најгори потез сезоне у Премијер лиги.

А занимљиво, сва три гола вечерас су пала у првом полувремену. Имао је среће Њукасл на почетку, јер је већ у четвртом минуту повео аутоголом Бена Мија. Предност гостију дуплирао је Киран Кларк у 23. минуту, а наду домаћим навијачима вратио је Сем Воукс у 40. минуту.

Покушали су домаћи у наставку утакмице да дођу до изједначења, у судијској надокнади је и Џо Харткренуо пред гол противника, али ни то није помогло Барнлију.

Драматичан крај 13. кола Премијер лиге и још један добар резултат Њукасла.

Иако је меч требало да почне у 21 час, судија Ентони Тејлор означио је почетак на "Тарф Муру" пола сата касније, зато што је контролор суђења Еди Волстенхолм колабирао у тунелу уочи старта. Брзом реакцијом дежурних он је брзо пребачен у болницу, а острвски медији недуго потом објавили су да је на прегледе стигао у свесном стању, после чега је сва пажња могла да буде усмерена искључиво на терен.

А, а на терену се радовао тим Рафе Бенитеза.

Барнли - Њукасл 1:2 (1:2)

Четири минута после почетка, Аргентинац Федерико Фернандез је савладао Џоа Харта уз помоћ дефанзивца домаћих Бена Мија, јер се лопта одбила о њега и преварила искусног голмана за 0:1.

Средином првог дела, у 23. минуту, Њукасл је стекао довољну предност за тријумф, јер је дефанзивац Киран Кларк главом послао лопту у мрежу после центаршута Мета Ричија за одлучујућих 0:2.

Домаћин је пет минута пре полувремена нашао начин да запрети и да смањи заостатак ударцем главом Велшанина Сема Воукса на центаршут Бена Мија са половине терена. Међутим, то је било све од тима који је остао на бод изнад трија из зоне испадања.

Са друге стране, Њукасл је у добром ритму, јер је у последња четири кола "везао" три победе, освојио десет од могућих 12 бодова и одмакао најугроженијима.