PL: Njukasl bolji od Barnlija, za bijeg sa dna!

Njukaslu prijalo kašnjenje meča, Barnli sve bliže zoni ispadanja! Fudbaler Njukasla pobedili su Barnli u gostima sa 2:1 u poslednjoj utakmici 13. kola engleske Premijer lige.  Riči, na šta to liči?! Njukasl u Barnliju vezao i treću pobedu, ali promašaj Meta Ričija je ipak bio potez večeri.  Drama u tunelu, odlaganje i pobeda Njukasla! Ekipa Rafe Beniteza produžila uspešni niz u Barnliju. Meč kasnio pola sata jer je kontroloru suđenja pozlilo.

Fudbal 26.11.2018 | 23:43
"Svrakama" je prijalo pomeranje utakmice za pola sata jer je Ediju Volstenholmu, kontroloru suđenja na ovom susretu, pozlilo u tunelu pre početka, pa je sudija morao da kaže igračima da na teren izađu u 21.30.

Gosti su već u četvrtom minutu došli do prednosti, kada je Mi poslao loptu u sopstvenu mrežu, da bi u 23. na semaforu pisalo 2:0.

Nakon kornera i centaršuta Meta Ričija, najviši u skoku na petercu bio je Klark koji je glavom poslao loptu u donji levi ugao.

Domaćin je do poluvremena uspeo da smanji preko Sema Vouksa, koji je takođe mrežu pogodio udarcem glavom, ali u nastavku nije mogao do izjednačenja.

Ovim trijumfom ekipa Rafaela Benitesa popela se na 13. poziciju sa 12 bodova, dok je Barnli tik iznad zone ispadanja sa devet.

Fudbaleri Njukasla konačno su razbili prokletstvo igranja ponedeljkom uveče i prvi put od 2012. godine u tom terminu zabeležili pobedu. Svrake su u poslednjoj utakmici 13. kola Premijer lige kao gosti savladali Barnli sa 2:1 i definitivno se izvukli iz opasne zone.

Ipak, pored ove, treće uzastopne prvenstvene pobede, pamtiće se i neverovatan promašaj levog beka Njukasla Meta Ričija. Uspeo je u 50. minutu da ne pogodi mrežu iz maltene nemoguće situacije - sa nekoliko metara, a nije imao nikog ispred sebe. Definitivno, biće ovaj potez u konkurenciji za najgori potez sezone u Premijer ligi.

A zanimljivo, sva tri gola večeras su pala u prvom poluvremenu. Imao je sreće Njukasl na početku, jer je već u četvrtom minutu poveo autogolom Bena Mija. Prednost gostiju duplirao je Kiran Klark u 23. minutu, a nadu domaćim navijačima vratio je Sem Vouks u 40. minutu.

Pokušali su domaći u nastavku utakmice da dođu do izjednačenja, u sudijskoj nadoknadi je i Džo Hartkrenuo pred gol protivnika, ali ni to nije pomoglo Barnliju.

Dramatičan kraj 13. kola Premijer lige i još jedan dobar rezultat Njukasla.

Iako je meč trebalo da počne u 21 čas, sudija Entoni Tejlor označio je početak na "Tarf Muru" pola sata kasnije, zato što je kontrolor suđenja Edi Volstenholm kolabirao u tunelu uoči starta. Brzom reakcijom dežurnih on je brzo prebačen u bolnicu, a ostrvski mediji nedugo potom objavili su da je na preglede stigao u svesnom stanju, posle čega je sva pažnja mogla da bude usmerena isključivo na teren.

A, a na terenu se radovao tim Rafe Beniteza.

Barnli - Njukasl 1:2 (1:2)

Četiri minuta posle početka, Argentinac Federiko Fernandez je savladao Džoa Harta uz pomoć defanzivca domaćih Bena Mija, jer se lopta odbila o njega i prevarila iskusnog golmana za 0:1.

Sredinom prvog dela, u 23. minutu, Njukasl je stekao dovoljnu prednost za trijumf, jer je defanzivac Kiran Klark glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Meta Ričija za odlučujućih 0:2.

Domaćin je pet minuta pre poluvremena našao način da zapreti i da smanji zaostatak udarcem glavom Velšanina Sema Vouksa na centaršut Bena Mija sa polovine terena. Međutim, to je bilo sve od tima koji je ostao na bod iznad trija iz zone ispadanja.

Sa druge strane, Njukasl je u dobrom ritmu, jer je u poslednja četiri kola "vezao" tri pobede, osvojio deset od mogućih 12 bodova i odmakao najugroženijima.