ШПА: Аноета је то чекала пет и по мјесеци!

Прва победа Сосиједада на свом стадиону ове сезоне – 2:1 против Селте. Сосиједад бољи од Селте, борба за Европу ће бити "паклена"! Фудбалери Реал Сосиједада победом над Селтом затворили су 13. коло шпанске Ла Лиге.

Фудбал 26.11.2018 | 23:22
Сосиједад је на свом стадиону савладао екипу из Вига резултатом са 2:1 за пети тријумф у сезони.

Баски су посао завршили крајем првог и почетком другог полувремена – прво је Ојарсабал у 37. минуту начео мрежу гостију, да би Сурутуса у другом минуту наставка погодио за 2:0.

Једино што је Селта успела да уради до краја јесте да ублажи пораз преко Гомеса који је био прецизан у 82. минуту.

Након овог тријумфа Реал Сосиједад се попео на осму позицију са 19 бодова, док је Селта остала 15. са 14 бодова.

Радост и на Аноети. Коначно. Вала, начекали су се навијачи Реал Сосиједада. Нису присуствовали победи миљеника још од 12. маја, кад је у финишу претходне сезоне савладан Леганес, да би на затварању 13. кола Ла Лиге загрејали дланове у част изабраника Асијера Гаритана, пошто је у Сан Себастијану пала Селта – 2:1.

Заслужено, јер је на основу свега виђеног тим из Баскије надвисио госте из Галиције у свим аспектима игре. Видело се од почетка меча да је домаћин мотивисанији, претили су Аднан Јанузај, Хуанми и Микел Ојарзабал, да би овај последњи у 37. минуту откључао браву Селте и из трећег покушаја у једном нападу савладао дотад сигурног Серхија Алвареза.

У том тренутку игра гостију се распала. Можда због тога што се Јаго Аспас спетљао у ситуацији „један на један“, па је уместо да заврши једну контру свог тима необјашњиво пао у казненом простору. А онда, на почетку другог дела, чим су играчи изашли из свлачионици Јанузај је центрирао, а Давид Заратуза главом погодио за 2:0.

Тек у последњих 15 минута Сосиједад је попустио, Селта постала одважнија и преко резервисте МаксијаГомеза постигла утешни гол. Прилику за изједначење није дочекала, морала је да се помири с петом везаном утакмицом ван Балаидоса без победе, док је Сосиједад, пре свега због учинка у гостима, скочио на осму позицију, са само једном бодом иза – Реал Мадрида?!