ŠPA: Anoeta je to čekala pet i po mjeseci!

Prva pobeda Sosijedada na svom stadionu ove sezone – 2:1 protiv Selte. Sosijedad bolji od Selte, borba za Evropu će biti "paklena"! Fudbaleri Real Sosijedada pobedom nad Seltom zatvorili su 13. kolo španske La Lige.

Fudbal 26.11.2018 | 23:22
Sosijedad je na svom stadionu savladao ekipu iz Viga rezultatom sa 2:1 za peti trijumf u sezoni.

Baski su posao završili krajem prvog i početkom drugog poluvremena – prvo je Ojarsabal u 37. minutu načeo mrežu gostiju, da bi Surutusa u drugom minutu nastavka pogodio za 2:0.

Jedino što je Selta uspela da uradi do kraja jeste da ublaži poraz preko Gomesa koji je bio precizan u 82. minutu.

Nakon ovog trijumfa Real Sosijedad se popeo na osmu poziciju sa 19 bodova, dok je Selta ostala 15. sa 14 bodova.

Radost i na Anoeti. Konačno. Vala, načekali su se navijači Real Sosijedada. Nisu prisustvovali pobedi miljenika još od 12. maja, kad je u finišu prethodne sezone savladan Leganes, da bi na zatvaranju 13. kola La Lige zagrejali dlanove u čast izabranika Asijera Garitana, pošto je u San Sebastijanu pala Selta – 2:1.

Zasluženo, jer je na osnovu svega viđenog tim iz Baskije nadvisio goste iz Galicije u svim aspektima igre. Videlo se od početka meča da je domaćin motivisaniji, pretili su Adnan Januzaj, Huanmi i Mikel Ojarzabal, da bi ovaj poslednji u 37. minutu otključao bravu Selte i iz trećeg pokušaja u jednom napadu savladao dotad sigurnog Serhija Alvareza.

U tom trenutku igra gostiju se raspala. Možda zbog toga što se Jago Aspas spetljao u situaciji „jedan na jedan“, pa je umesto da završi jednu kontru svog tima neobjašnjivo pao u kaznenom prostoru. A onda, na početku drugog dela, čim su igrači izašli iz svlačionici Januzaj je centrirao, a David Zaratuza glavom pogodio za 2:0.

Tek u poslednjih 15 minuta Sosijedad je popustio, Selta postala odvažnija i preko rezerviste MaksijaGomeza postigla utešni gol. Priliku za izjednačenje nije dočekala, morala je da se pomiri s petom vezanom utakmicom van Balaidosa bez pobede, dok je Sosijedad, pre svega zbog učinka u gostima, skočio na osmu poziciju, sa samo jednom bodom iza – Real Madrida?!