Голман дао гол за изједначење у 14. минуту надокнаде!

Неке од највећих киксева у фудбалу могу да направе голмани, али када постигну гол у надокнади времена, нема много подвига у фудбалу који могу са тим да се мере.

Фудбал 26.11.2018 | 19:15
Голман Шимицу С-Пулса Јуђи Рокутан је у утакмици јапанске Џеј лиге против Висел Кобеа за који играју Андрес Инијеста и Лукас Подолски, урадио управо то.

Он је у 14. минуту надокнаде времена после корнера био највиши у скоку, затресао је мрежу ривала за 3:3 и омогућио свом тиму бод.

Висел је до краја завршио са два играча мање и без вођства 3:1 које је имао до последњих пет минута регуларног дела утакмице. Даглас је смањио на 3:2 у 87. минуту и уследила је споменута надокнада. Званично је меч продужен за четири минута.

Велингтон је тада опасно стартовао на противничког играча добио други жути картон, а на терену је дошло до сукоба играча и стручних штабова. Меч се одужио као да је отишао у продужетак и на крају су њиме задовољнији у табору Шимицуа.