Цвајта: Нападач који даје голове - Симон Тероде!

Са њим у тиму Келн не мора да брине!

Фудбал 25.11.2018 | 08:00
Када имате нападача какав је Симон Тероде онда морате да будете на врху табеле. Управо је такав случај са Келном у Цвајти. Јарчеви су данас гостовали Дармштату и славили су на страни са 0:3 (0:0).

Најважнији моменат утакмице био је 56. минут када је Келн коначно успео да пробије штит домаћина. Све после тога је било много лакше.

Наравно, за пробијање тог штита био је задужен Симон Тероде. Какав је то убилачки инстинкт. Јако леп гол главом и ствари су постале доста лакше по Келн. Теродеу је ово био 16. гол у сезони Цвајте.

После овога Келн је могао да се мало опусти, а то је довело до два нова гола до краја утакмице. Прво је стрелац био Рафаел Чикос у 67. минуту, а после њега је погодио и Џон Кордоба три минута касније.

Келн је са ова три бода стигао до коте 27 што га држи на деоби првог места са Хамбургером који додуше има утакмицу мање.

Дармштат је остао на 17 бодова. У доњем је делу табеле, али још му не сија аларм за опстанак.

НЕМАЧКА 2 - 14. КОЛО